Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyukák/apukák/családok! Ti...

Anyukák/apukák/családok! Ti havonta miből mennyit használtok el?

Figyelt kérdés

A kérdésem, hogy hány tagú család vagytok, és miből mennyit használtok el havi szinten.

Liszt, cukor, kávé, kenyér, krumpli, rizs, tészta, hús, tisztítószerek, mosogatószer, wc-papír.

Vagy bármi egyéb, amiből sok fogy, de kihagytam.


Az általános állapotra vagyok kíváncsi, nem a mostani helyzetben felhalmozott mennyiségekre.


2020. márc. 25. 12:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Liszt: nagyon változó, néha egy hétvégén elfogy 2 kiló, mert sütünk, néha hónapokig felé se nézünk.

cukor: a jelenlegi csomagot 4 hónapja vettük, alig fogyott még belőle

kávé: semennyi, vagyis pár hete vettem instant kávét mert jöttek vendégk, ők fogyasztottak belőle pár csészével, mi nem kávézunk

kenyér: minden nap eszünk kenyeret vagy valami zsemle/kifli/bagett jellegű alternatívát, a mennyiség napi 5-6 zsemle, vagy ennek megfelelő mennyiségű a többi opcióból

krumpli: őszintén szólva még soha nem vettünk krumplit

rizs & tészta: összevonom mert egyformán fogynak, ezeket gyakran használjuk, szeretjük, mennyiséget nem tudok pontosan, de majdnem minden nap eszünk az egyikből ezek közül

hús: kéthavonta egy csomag szalámit elnyammog a párom, azon kívül semennyi

tisztítószerek, mosogatószer: ezekből is 4-5 hónapja bevásároltunk, azóta még nem kellett újravásárolni semmit

wc-papír: passz, pár naponta egy guriga

(kétfős háztartás)

2020. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én lakótársakkal lakok albérletben (3an vagyunk), de külön konyhát/kamrát viszünk.

Liszt; hónapokig elég egy kiló

Cukor; kb két hónapig elég egy kiló, de sok mézet eszek

Kávé; min egy negyed kiló havonta, néha több

Kenyér; nulla. Havonta egyszer veszek egy friss bagettet, és heti egy csomag pufi rízs is elfogy

Krumpli; nem tudom, talán havonta két kiló?

Rízs; havonta fél kiló

Tészta; egy csomag spagetti

Hús; kb 5 kiló

Amiből nagy mennyiséget fogyasztok; tej, zab, alma, narancs, tojás, paradicsomszósz, hagyma, vaj, bab, lencse, sárgarépa, káposzta

Szendvicseket nem szoktam enni. Reggelire valami hagyományos, aztán főtt étel vagy gyümölcs egész nap felváltva.

A háztartási cuccokat közösen vesszük,használjuk

Tisztítószer: szeptemberben veszünk mindenből egy flakonnal, mosogatószerből,mosószerből, öblítőből kb havonta kell venni, domestos és a többi egész évben elég

Wc papír; két három naponta egy guriga fogy

2020. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#13

Ezt mégis miből gondolod? :D Nem ugyanannyi a százalékunk, nálunk nincs gyerek, csomó lisztet használunk, stb.

Vagy nem nekem írtad? Vagy hogy értetted?

(Én vagyok az "utolsó" akit említettél)

2020. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy fo.


Napi 50-(100 )zsebkendo wc papirnak.

Fogkrem tobb ho.


Rizs evi nulla.

Liszt evi 1 kg esetleg.

Kave nescafe 200 gramm , tobb honap.

Tej havi egy liter esetleg.

Lisztesaru napi negyed kilo kenyer,kiifli,baguette,brios,kalacs stb.


A tobbi elelembol vegyesen taplalkozom: lekvarok,csokoladek,cukorkak,kekszek,sonka,szalami,chips,kola,gyumolcs, zoldeseg,joghurt,sajtok,kefir,tejszin,tejfol,meg mindenfele,amit csak kapni lehet.


Elelem havi 50-60 ooo ft osszesen. Ritkan 40 vagy 70 ezer.

2020. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok a "macskakajás" akinek nem eszik a gyereke cukrot :). Nem kell sajnálni a gyerekem, mert egy igencsak értelmes és normális érzelmi világgal rendelkező gyermek, így normális, kedves hangnemet érdemel és kap is meg. Nem úgy, mint "egyesek", akik lehazugoznak privátban, mert ugye nyilván együtt élünk és TUDJA, hogy mi mit veszünk és eszünk....


Az irigy, buta és agresszív ember mindig is ezt a paraszt stílust fogja tőlem visszakapni, mert csak abból ért. Nehogy már még kedveskedjek, ha valaki lehazugoz, pláne egy ilyen gyerekes dologban, hogy miből áll a bevásárlás egyeseknél.


Ez a péniszezős Sinn és a másik okos vagy egy és ugyan az, vagy csak egszerre szabadult ide két marha...A véleméynemet tartom velük, veletek kapcsolatban.

2020. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!