Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretem a tejet. Azt mondják...

Szeretem a tejet. Azt mondják nem egészséges. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 12:31
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
32%

Azert lesz ocsmany a bore, mert belul valami nem okes. Szoval nem, nem egeszseges.

De manapsag mi az...?

2020. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
78%

Ez a nem egészséges a tej dumát el lehetne felejteni. Persze majd jönnek azzal, hogy az emberek nagy része laktózérzékeny ergo nem kellene tejet innia, ami igaz is, ha a teljes bolygó lakosságát nézzük, csak abban menne van az a sok milliárd ázsiai és afrikai is, akik tényleg kb 100%-ban laktózérzékenyek, mi meg itt lakunk Európa közepén ahol azért a lakosság túlnyomó többsége nem az.

Egy szó mint száz, ha nem vagy laktózérzékeny esetleg tejfehérje allergiás, akkor nyugodtan igyad, egészséges fehérje, kalcium stb forrás, csak ne vidd túlzásba, mert sok benne a kalória.

2020. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
86%

Is-is. Valahol egészséges, valahol ártalmas is. Sajna a belekben hajlamos felszaporítani a gombákat. Persze ez is attól függ, hogy milyen valakinek a szervezete. Nőknél meg főként bajos ez a jelenség.

Igazából vitázhatunk arról, hogy jó-e vagy sem, de felesleges, ez leginkább azért van mert vagy tudja hasznosítani a szervezet, vagy "megcsócsál" egy-két dolgot. (Nálam például nagyobb bajt is csinál, mivel laktózérzékeny vagyok. Nem baromi vészes nálam, de a vasfelszívódást erősen akadályozza.)

Kétoldalú a dolog magyarán, baromira szervezetfüggő. Mellette szólva nagyon magas a kalciumtartalma. Félig-meddig ellene pedig, hogy a magas tápanyagtartalma miatt a túlzott fogyasztása súlynövekedéshez vezethet, és ugye ha ez már nem egészséges valakinek, akkor bajos. Természetes esetben nem jutnánk hozzá nagyon könnyen, ez tény, tehát ebbe nem kötök bele. Szóval azt tudom mondani, hogyha nincs semmilyen problémád tőle, termeli az enzimet a szervezeted, ami lebontja a tejcukrot, akkor fogyaszd nyugodtan, de természetesen mértékkel... Azért azt sem mondom, hogy a későbbiekben nem lesz vele problémád, nem árt megnézetni, hogy nem vagy-e rá érzékeny.

2020. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
83%

Egészséges, normális mértékben fogyasztva.

Én naponta 1 bögrével iszom. Nincs egy ragyám se.

Tojást lehet enni? Az egy másik állat petesejtje 😁 vagy belsőségeket? Vannak fura ételek. Nem tudom, miért a tejre kattantak rá páran.

2020. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
77%
Azok szoktak rákattanni erre, akik amúgy olyan antalvalis szinten ertenek a tudományhoz... :-DDD
2020. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
59%
Én is szeretem a tejet és gyakran iszom. A kérdező kérdezett és próbáltam más szemszögből megközelíteni a dolgokat. De már ez is probléma és jön a hurrogás. Szívesen :D imádom
2020. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy nincs olyan az állatvilágban, hogy egy állat megissza egy másik állatfaj tejét. Előfordul, hogy árván maradt állatkölyköket egy másik fajból való anyaállat nevel fel a saját kölykeivel együtt, és feltételezem, hogy a saját tejével eteti, nem vesz neki külön mandulatejet a Tescóban. Nagyszüleim macskája pl. egy kutyaalommal együtt nőtt fel, mert ott hagyta a saját anyja.


Ettől függetlenül a túlzott tejfogyasztás tényleg nem jó, főleg ha zsíros tejet iszol. Többek között hizlal is, és a bőr is kipattoghat tőle. De persze semmi másból sem jó túl sokat fogyasztani. Ha nem vagy laktózérzékeny, akkor nyugodtan igyál tejet!

2020. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
92%
Van persze. Szélsőséges esetben minden előfordul.
2020. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim válasza:
73%
A tehenek is azt isszák, persze, hogy egészséges!
2020. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

16: ne is mondd! 😁 Emlékszem még a régi blogjaira. Kb. mint egy ezoterikus kuruzsló.

Most meg szakértőként nyilatkozik mindenhol.

2020. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!