Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretem a tejet. Azt mondják...

Szeretem a tejet. Azt mondják nem egészséges. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 12:31
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
75%
Na, megint egy antalvali emlőin nevelkedett észosztó… :-D
2020. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy olyan egészséges lenne. Itt arra gondolok ami "gyárból" jön. Nem hiszem hogy maga a tej, mint jelenség káros lenne, csak abban nem hiszek hogy azokat az állatokat egészségesen tartják.

Kistermelőtől szerintem teljesen jó lehet.

Mondjuk én rosszul vagyok tőle, úgyhogy se ilyet, se olyat nem iszok. :)

2020. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
90%

""Az állatvilágban nincs még egy olyan élőlény ami megissza a másik állat tejét"

Miért, olyan van, amelyik mandulatejes párolt brokkolit eszik? (vagy mit esznek a vegánok)"



Ezt soha nem értettem. Miért hasonlítotok össze egymással alapanyagokat és elkészítési módokat? Nyilván PÁROLT brokkolit és mandulaTEJet (feldolgozott mandulát) nem esznek az állatok, de alapjáraton zöldséget (brokkoli illetve annak vad ősei) és magvakat (mandula) elég gyakran fogyasztanak vadállatok.

Tejet viszont nem, semmilyen formában, kivéve kölyökkorban az anyjukét.

Én is fogyasztok tejet, de ettől még igaz marad, hogy az emberen kívül más állat nem csinál ilyet.


Ez a tény miért felháborító néhány ember számára? Tényleg kíváncsi vagyok, megköszönöm ha valaki válaszol.

2020. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
70%

""Az állatvilágban nincs még egy olyan élőlény ami megissza a másik állat tejét"

....

Ez a tény miért felháborító néhány ember számára? Tényleg kíváncsi vagyok, megköszönöm ha valaki válaszol."


Nem felháborító, és szűken nézve igaz is, de a következtetés, amit belőle levonnak, hogy emiatt nem kéne tejet innunk vagy hogy emiatt egészségtelen a tej, abban nincsen semmilyen logika.

Európai emberek nagy részének a szervezete évezredek alatt hozzá szokott a tejiváshoz, felnőtt korban is termelődik elegendő laktáz enzim a szervezetükben a tejcukor lebontásához. Fogódzkodj meg, ezt úgy hívják evolúció.

A magyar emberek túlnyomó többsége nem laktózérzékeny, ergo probléma nélkül ihat tejet, függetlenül attól, hogy "az állatvilágban nincs erre másik példa", vagy hogy az ázsiaiak közel 100%-a laktózérzékeny.

2020. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
52%

#34

Fogódzkodj meg, írtam hogy fogyasztok tejet, szóval én értem hogy evolúció. :)

Hát, pedig nekem sokszor úgy tűnik hogy sokan felháborodnak ezen, hogy az állatok amúgy nem isznak tejet...

2020. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy már többen is leírták, nagyon sántít ez a "más állatok tejét nem isszák" hasonlat.


De főleg a hozzá költött áltudományos magyarázat... :-DDD


HAgyjátok meg az antalvali-féle sarlatánoknak a huhogást! :-D

2020. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
52%

#36

Én - mint írtam - arra voltam kíváncsi, hogy mi értelme egy alapanyagot és egy elkészítési módot összehasonlítani. :)

2020. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam ezt az ominózus állatos hasonlatot.


A kérdésre válaszolva írtam azzal a céllal ha az embernek semmilyen betegsége nincsen ami a tejfogyasztást tiltaná mindegy, hogy iszik - e vagy nem. Se nem egészséges se nem egészségtelen. Mindegy, hogy elhagyja vagy fogyasztja.

2020. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
18%
400000 szomatikus sejt lehet 1 ml tejben Magyarországon, ez a határérték. Ez pedig többnyire fehér sejt, tehát ugyanaz a gennyes trutyi amit a pattanásodból nyomsz ki. Te döntöd el, hogy szerinted ez egészséges-e.
2020. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
61%
Anyámborogass, micsoda ostoba példa, utolsó...! :-DDDDD
2020. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!