Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan egyek rendesen kevés...

Hogyan egyek rendesen kevés pénzzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg sajnos a családnak alig van pénzze. Nekem egyáltalán már ami a kártyámon is maradt az a 20 ezer forint az tartalék, hogy ne menjen le mínuszba. Mióta munkanélküli vagyok, itthon sem a legjobb a helyzetem. Gyakorlatilag alig tudok enni valamit, mert alig van itthon kaja. Volt, hogy egy nap egyszer ettem egy nagyobb fogást de abból is pár falatot, mert nem voltam éhes. Észrevettem,hogy eléggé elvékonyodtam. Látszani kezdenek a bordáim, körbe érem a csuklómat. Hónapok óta nem tudok rendesen enni. Munkát nehezen találok. Anyámék valahogy esegetnek olyan kajákat amiket én nem tudok megennni. Most is éhezek, de csinálni tudtam magamnak egy ilyen smack levest, de ez alig ha hízlal. Nem szeretnék elsoványodni. Súlyomat nem néztem eddig, de lehet már nem a szokásos 50 kg. Maradék zsebpénzem is csak olyan 2000 ft lehet, amit próbálok megtartani, míg találok munkát. Nap közben néha csinálok turmixot cgyümiből de mellé rendes kaját alig tudok enni. Manapság már hiába érzem, hogy éhes vagyok alig tudok pár falatot enni. Azt is csak azért, hogy ne ájuljak el. 23 éves lányy vagyok. Mit tanácsoltok?



2020. aug. 24. 00:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg "összeszűkült" a gyomrod és azért nem tudsz enni, hosszan tartó éhezésnél előfordul.


Ha elég hosszan éhezel, és egyszerre sokat letömsz bele is lehet halni.


Annyit tudnál tenni hogy szépen lassan növeled az adagot amit megeszel, pl 1 kanálról 1 tányérra 1 hét alatt, mondjuk ez ha nincs pénz nem megy.


Én is most vesztettem el a munkámat a koronahiszti miatt, és jelenleg énis éhezem már vagy 1 hónapja úgyhogy megértelek.

2020. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
11%
szia. Írsz privátba? Érdekelne pár kérdés :)
2020. aug. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%

Amiket írsz, annak alapján NEM aza gond, hogy KEVÉS a pénz kajára, HANEM hogy NEKED van evészavarod és nem eszel!

Ezzel orvoshoz kell fordulni, MIELÖTT éhenhalsz.

2020. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
90%

1.: Keres melót egy kajáldában, étteremben,...!


2.: Keress melót, ahol adnak ebédet! Sereg, rendőrség,...

2020. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
98%
Rengeteg ingyenes ételosztás van, vegyétek igénybe. Az önkormányzat is tud segélyekkel segíteni.
2020. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
92%

Az a gond, nem vásárolnak be és nem főznek?

Te nem tudsz vásárolni és főzni?

Csinálj egy kis rántottlevest fokhagymával, tojással!

Ez kb. 300 Ft 4 főre.

Ők mit esznek?

2020. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
86%

egyszer mi is éltünk igy, kruplinak a levéböl csináltunk leveset és azt ettük. akciozott kenyér ami már száraz volt azt áztatuk tejbe.

ahogy 16-os válaszoló is irta meg lehet oldani ar 100 forintból hogy ne éhez, igaz nem lesz egy 7 fogásos ebéd de több mint a semmi

2020. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Miss Endzsi ***** válasza:
97%

Ezeket szerezzétek be, ennyire csak van pénz?

Egy csomag bab, sárgaborsó, lencse, tej, liszt, olaj, húskocka, répa, hagyma. Csináljatok főzelékeket, sárgaborsó krémleves. Simán hagymás bab, lecsó, ezek nem drága ételek. Reggelire ehetsz 100 gramm magot napraforgóból, ha van közelben tesco, ott fél kiló 500 Ft. Máris vittél be 23 gramm fehérjét, lassan szívódik fel, kalóriadús, ebédre csinálsz babfőzeléket, délután turmix, vacsira meg zsíros kenyér lila hagyma.

2020. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Miss Endzsi ***** válasza:
22%
Uzsira én szeretem a héjastul sós vízben főzött krumplit, ez is olcsó, C vitaminos, e mellé vehetsz egy 75 Ft-os pudingot vagy 100 Ft-os péksütit és akkor már az édes érzet is megvolt. Plusz Tesco durum tészta 210 Ft fél kiló, fehérjedús, krumplis tésztához, káposztás tésztához, tojásos tésztához megfelelő.
2020. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, mennyi pénzből kéne kihozni a kaját? Mert amiket írtál, azok szegény embernek pazarlásnak számítanak (mint a smack leves például). Persze ha már amúgy is az van otthon (mert megmaradt abból az időszakból, mikor még volt munkád), akkor ne dobd ki azért.
2020. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!