Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan egyek rendesen kevés...

Hogyan egyek rendesen kevés pénzzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg sajnos a családnak alig van pénzze. Nekem egyáltalán már ami a kártyámon is maradt az a 20 ezer forint az tartalék, hogy ne menjen le mínuszba. Mióta munkanélküli vagyok, itthon sem a legjobb a helyzetem. Gyakorlatilag alig tudok enni valamit, mert alig van itthon kaja. Volt, hogy egy nap egyszer ettem egy nagyobb fogást de abból is pár falatot, mert nem voltam éhes. Észrevettem,hogy eléggé elvékonyodtam. Látszani kezdenek a bordáim, körbe érem a csuklómat. Hónapok óta nem tudok rendesen enni. Munkát nehezen találok. Anyámék valahogy esegetnek olyan kajákat amiket én nem tudok megennni. Most is éhezek, de csinálni tudtam magamnak egy ilyen smack levest, de ez alig ha hízlal. Nem szeretnék elsoványodni. Súlyomat nem néztem eddig, de lehet már nem a szokásos 50 kg. Maradék zsebpénzem is csak olyan 2000 ft lehet, amit próbálok megtartani, míg találok munkát. Nap közben néha csinálok turmixot cgyümiből de mellé rendes kaját alig tudok enni. Manapság már hiába érzem, hogy éhes vagyok alig tudok pár falatot enni. Azt is csak azért, hogy ne ájuljak el. 23 éves lányy vagyok. Mit tanácsoltok?



2020. aug. 24. 00:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
97%

Egy csomag smackleves (ami egyébként csak arra jó, hogy 5 perccel később újra éhes legyél) annyiba kerül, mint egy 500grammos száraz lencse, amiből napokig készíthetsz rendes ebédet, vagy egy ugyanekkora csomag alsókategóriás rizs, amiből szintén napokig ehetsz.

A gyümölcs nagyon drága, és ha arról van szó, hogy éhezel akkor nincs értelme arra költeni. Hiába egészséges, ha egyébként éhezel, akkor a gyümölcs nem fog javítani a helyzeten.

Zabpehelyből tudsz főzni vízzel zabkását, száraz hüvelyesekből készíthetsz főzeléket. Ezek olcsó élelmiszerek és sok tápanyag van bennük.

2020. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
nos lehet megoldodik a problémamert találtam munkát mar csak a tényleges visszajelzésre várokmert maga amunka pont nekem valo.:)
2020. aug. 24. 16:36
 23/30 Miss Endzsi ***** válasza:
Sok sikert!
2020. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
61%

Bazd 23éves lány vagy és nincs mit enni?

Gyere katonának, ha érettségi nincs 185kt megkapsz kézhez

Ha van erettsegi, 215k

Határra kimész havi 300 + ellátás lakhatás

Semmit nemkell csinálnod, eleje nehéz (1 2 honap) utána telefonozol egész nap:)


(Katona vagyok szintén, 24,/F)


Hol laksz? Minden hatsoszandek nelkul, megkajáztatlak mindennap 1x míg nemtalálsz munkát

És majd megadod ha lesz miből

2020. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
#24 jaa énis segítek ha kell
2020. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 pappgr válasza:
78%
Ha van rá lehetőséged akkor vegyél dolgokat nagy kiszerelésben, hosszútávon jobban megéri, folyton nézd mi van leakciózva. Ha lehet vásárolj piacokon, de a nagyáruhézakban is a pultoknál, ne előrecsomagolva. A zöldségek olcsóbbak mint hús, vannak jó receptek neten, és a fűszerek a berátod. Én szoktam úgy csinálni hogy veszek olcsó " instant ramen tésztát" ahhoz főzök zőldséget és kevés húst ( nagymennyiségben vásárlók és lefagyasztom) ha ügyes vagyok akkor 500 Ft / kiadós adag szokott lenni.
2020. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
Szegénykém amugy ha jobban behuzom nekem is latszik a bordam meg a csuklomat is körbe érem, pedig eszek hizlalo kajakat is de igaz nem eszem magam kétpofára.. sajnálak nagyon szivem ha tehetős lennék segítenék és tudom hogy ezt leirom még nemlesz jobb neked esetleg önkormányzatra adjatok be kérvenyt ételosztásta élelmiszer csomag igénylés kis pénz bármi.
2020. szept. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
16%
Én írtam márh segitek neki ha akarja
2020. szept. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy miért probléma, ha körbeéred a csuklódat - ez nem a kövér-soványságtól függ, hanem az ujjaid hosszától.

De a legtöbb ember - hacsak nem extrém kövér, körbeéri, szóval EZ nem jeletni ,hoyg sovány vagy!

2020. szept. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én is körbeérem, a bordája pedig hasbehúzás nélkül is mindenkinek látszik, aki nincs vészesen elhízva, szóval ezen ne idegeskedjetek.
2020. szept. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!