Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Morálisan elfogadható, hogy...

Morálisan elfogadható, hogy azt mondom vegetáriánus vagyok, miközben néha eszem húst?

Figyelt kérdés

Csak mások véleménye érdekel normális stílusban, mert számomra elfogadható és nem is szeretnék változtatni.


Tehát, ismerősöknek azt mondom, hogy vegetáriánus vagyok, mert a flexiteriánus szót elmagyarázni fárasztó és utána úgyse fogadnák el, hogy épp az ő sült csirkéjéből nem eszek. Merthogy a hús evésem kimerül évi max. fél kilóban. Kb. 3 havonta fogyasztok húst, mindig valamilyen alkalomból. Pl. gyerekkorom óta a húsvét a kedvenc ünnepem, így olyankor eszem sonkát. Vagy, megyünk görögországba nyaralni, az ottani gyrost nagyon szeretem, így nem fogom megvonni magamtól. Ugyanakkor az év 360 napján nem esik nehezemre mellőzni a húst, szeretem az állatokat, és így, hogy 99%-ban nem eszem, sokkal jobban érzem magam.

Most viszont valamiért eszembe jutott, hogy ez mennyire álszent/őszintétlen másokkal szemben. Változtatni nem akarok, mert tényleg olyan ritkán eszem, hogy fárasztó lenne elmagyarázni a vendégségben, hogy akkor "miért nem kóstolom meg a húslevest", a férjem pedig elfogadta már ezt, egyedül ő tud a kivételes alkalmakról.

Ti mit gondoltok erről?


2022. júl. 2. 16:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18%

"Mert tudtuk, hogy ez időszakos és egyébként szeretjük a húsos ételeket, + gyűlöljük a korlátokat az étkezés sokszínűségében."


Állítólag kizárólag hús nélkül lehet változatosan étkezni.

2022. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

#11

Hát aki úgy gondolja, az étkezzen úgy, nem fogom győzködni semmiről!

Mi másképp gondoljuk, ezért a saját konyhánkban, a saját gyomrunkba azt teszünk, ami nekünk tetszik.

2022. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
9-es.: Pontosan értem, amiről írsz, mert a kivételes alkalmaktól eltekintve undorodom a hústól. Néha bekapok egy szelet szalámit próbaképp, de muszáj kiköpnöm, mert undorít. A többit eszembe se jut megkóstolni se. Szerintem ez nálam fejben dől el, illetve érzelmekben. A húsvét nekem hívőként kitüntetett jelentőséggel bír, amikor még nem voltam vega (én továbbra is annak tekintem magam) akkor is minden évben végig böjtöltem. Magyarországi görögként pedig a görögországi gyros se csak egy "turista kaja" nekem, hanem hozzátesz az érzéshez. Miközben például a házassági évfordulónkon hiába megyünk mindig jó minőségű étteremben, soha nem eszem húsost, vagy pl. karácsonykor se jut eszembe.
2022. júl. 2. 20:19
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Amiről a másik nem tud, az nem fáj neki. Amúgy meg mindig ott tartunk hogy rengeteg ember nem fogja fel pl, hogy a hal is hús, meg vegánnak írják ki aztán tejtermék van benne stb. Igazából tök Mind1, bár tényleg ugyanolyan egyszerű lenne azt mondani, h általában nem eszem húst.
2022. júl. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!