Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért csak péksüteményt eszik reggelire?

Figyelt kérdés

Néha én is szoktam, nem arról van szó, de még az .... pékség előtt is sorban állnak meg az autók reggel.

Nem tudom elhinni, hogy műsütin kívül mást nem tudnak reggelizni, talán nem véletlen, ahogy kinéz a legtöbb magyar.



2022. júl. 19. 10:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Most jobb hogy leszóltál másokat? Gratulálok... Azért eszik, mert gyorsabb megvenni mint szarakodni a reggeli készítésével.
2022. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

1#


akkor lustaság az oka, ezt akartad írni?

2022. júl. 19. 10:40
 3/33 anonim ***** válasza:
99%

Nem biztos, hogy reggelire veszik, lehet ebédre, csak munka időben nem tudnak szaladgálni.

Amúgy egy csomag virsli 500forint, mellé még kenyér, mustár/majonéz/kecsap, az se olcsóbb gyorsan készíthető kaja. Valamit meg enni kell.

2022. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Én reggelire zabkását szoktam. Suliidőben joghurt+3 keksz. Ha meg nem vagyok otthon akkor megeszek 2 tojást főzve vagy sütve és reggeli letudva. De nem eszek sem kenyeret sem más péksütit. Valószínű egyébként az időhiány az oka
2022. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%

Tehát egy bolt előtt várakozókból extrapolálsz... Látsz egyszerre 8-10 embert, és ebből általánosítasz, hogy "a magyarok"


Nem túl bölcs széleslátás....

2022. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
Régen én is sok péksüteményt ettem (kb. napi szinten), aztán cukorbeteg lettem, illetve túlsúly is volt rajtam. Miután életmódváltásba kezdtem, azután jöttem rá, hogy igazából ezek a péksütik még is milyen sok kalóriák és ahhoz képest nem annyira laktatnak. Most már egyáltalán nem eszek ilyesmiket (nagyritkán ha megeszek egyet), annyira nem is kívánom ezeket, meg most, hogy már tudom, hogy mi mennyi kalória, egyszerűen egy darab péksüti nem éri meg kalória-telítettség szempontjából. Például egy túrós táska simán van 350 kalória, és nekem például egy darab anno sosem volt elég, fél fogamra se volt elég. Egy nap kb. 1500 kalóriát eszek, és ebből egy kicsi túrós táskára pazarolni 350-et nagyon nem éri meg. Viszont ahhoz, hogy erre rájöjjek, sajnos az kellett, hogy cukorbetegnek diagnosztizáljanak és túlsúllyal is rendelkezzek. Mert igen, így visszagondolva, nem is csoda, hogy anno meghíztam, amikor viszonylag sok péksüteményt ettem, csak én régen sosem hittem, hogy a péksüteményekben ennyi kalória van. De amúgy sok családtagom eszi napi szinten a péksüteményeket, illetve a barátaim körében is szintúgy, szimplán azért mert olcsó és nem kell vele vesződni. Meg hát na, a péksütemények finomak is, kár tagadni. Valószínűleg ha nem derült volna ki, hogy cukorbeteg vagyok, illetve ha nem lett volna ott a nagy túlsúly, akkor még én is napi szinten enném őket, de a cukorbetegség és a túlsúly egyfajta "ébresztő" volt, hogy ez így nagyon nem jó.
2022. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

5/5


szövegértés karó.


segítek: de MÉG az albán pékség előtt IS sorban állnak meg az autók reggel.

2022. júl. 19. 11:03
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak péksüteményt árul egy pékség, árul pizzát, fagyit, tejterméket, szendvicset, stb., nálunk pont van egy albán pékség, ezeket árulja.


Sokan minden reggel friss ennivalót vesznek, pl. frissen sült zsemlét, azt HAZAVISZIK, és otthon szendvicset készítenek belőle.

2022. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező!


Nem hiszem, hogy ismered a magyarok többségét.


Én például nem eszem péksütit reggelire.


De azt ne nevezd lustának, aki meg igen, mert nem tudhatod, hogy nem-e egy 12 órás, fárasztó éjszakai műszak után tért be egy pékségbe bekapni egy kakaós csigát, mert az idő és a pénz nagy kincs olyankor és mire hazaér, már mehet is aludni. Persze ez nem egészséges, de kis hazánkban már eleve egészségtelenek a munkakörülmények azoknak, akik nem szellemi munkát végeznek, ezért nem lehet csodálkozni azon, hogy sokan nem állnak neki az olívaolajos párolt lazac- salátának sem. A müzlit, biomagvakat, szójatejet ect meg nem mindenki szereti vagy meg sem tudja fizetni.

2022. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

6:


rólam kiderült, hogy gluténra és élesztőre érzékeny vagyok.


3 kis darab otthon készített krumplis lepénytől simán jól lakom, korábban ehhez nekem 3 péksütemény kellett.

2022. júl. 19. 11:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!