Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért csak péksüteményt eszik reggelire?

Figyelt kérdés

Néha én is szoktam, nem arról van szó, de még az .... pékség előtt is sorban állnak meg az autók reggel.

Nem tudom elhinni, hogy műsütin kívül mást nem tudnak reggelizni, talán nem véletlen, ahogy kinéz a legtöbb magyar.



2022. júl. 19. 10:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%

Ebédidő van a munkahelyeken. Reggeli idő nincs.

Nem mindenki tud korán reggel enni otthon, a munkahelyen meg nincs lehetősége szép nyugodtan megreggelizni mert nincs "reggeli idő". Dolgozni kell. Persze vannak olyan munkakörök; pl kormányablak, ahol reggel az első 2 órát habzsi-dőzsivel, kávézgatással töltik, de nem ez az átlag.

2022. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%
Szerint nem is magával a péksüteménnyel van baj, mert az már egy nagyon régi találmány. A probléma a manapság bennül lévő adalékokkal van, amikkel viszonylag olcsón tudnak sokat előállítani.
2022. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerint=szerintem.
2022. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
98%

10: és mit számít az, hogy te mit eszel?!


Mások meg mást esznek és kész, nincs mindenkinek ideje otthon sütögetni.


Nyilvánvalóan nem laktató a péksüti, de gyors energiaforrásnak jó, ha az ember már az összeesés szélén áll egy 12 órás műszak meg 1 órás több átszállós tömegközlekedés után.


Aki megteheti, az étkezzen egészségesen, de ne nézze már le azokat, akik nem.


A pékség nyit a legkorábban, nyilván ott vesznek kaját azok, akik arra járnak.

2022. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
91%

12: egyetértek!


Én is észrevettem, hogy felfújják a péksütiket a sok adalékkal és túl is cukrozzák - nem véletlenül van annyi cukorbeteg sem és ezért is jön ki az embereken mindenféle érzékenység.


Sajnos ma már ehető/normális összetételű kenyeret találni is olyan ritka, mint a fehér holló!

2022. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%
- sem
2022. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

„10: és mit számít az, hogy te mit eszel?!”


nem zavar, hogy a cukorbeteg válaszolónak reagáltam?

te vagy, aki nem tudta értelmezni a kérdésem kifejtését? ha igen, nem veszed észre, h nem kéne erőltetni a vitatkozást? gyengék az idegeid, és alapkészségeid is hiányoznak.



„Aki megteheti, az étkezzen egészségesen, de ne nézze már le azokat, akik nem.”


miért? mert te azt mondod ?:D kit érdekel, ha le akarom nézni azokat, akik junk foodot esznek, hát lenézem.



„A pékség nyit a legkorábban, nyilván ott vesznek kaját azok, akik arra járnak.”


:D

és csodálkozunk, miért Mo. a világ egyik legelhízottabb nemzete. A kifogáskeresésben viszont világbajnok az ország, az tuti, persze, korán nyit a pékség, nincs idejük, pénzük.

2022. júl. 19. 11:35
 18/33 anonim ***** válasza:
87%

A magyarok többsége egyáltalán nem reggelizik, ez már az iskolában is kiderül.

Egyébként én is szoktam péksütit enni heti 2-3 alkalommal és semmi, azaz SEMMI jogod lenézni, mert egy rohadt senki vagy te is ugyanúgy, mint más, nem valami Igazmondó János. Mi a rossebet képzelsz te magadról?

Mellesleg átlagos alkatom van és egészséges vagyok, mert nem csak ezeken élek. De hogy hajnalok hajnalán felkelni és szuperegészséges kajákat gyártani nem fogok, az biztos, mert nekem az alvásra nagyobb szükségem van, gyűlölök korán kelni. Ellenben vacsorát olyat rittyentek össze este, amilyet nem szégyellek, amikor ezek a reggel 4-5-kor bőszen reggelizgető megmondóemberek már csicsikálnak, mert nehogy ne legyen idejük a tökéletes reggelijükre, ami ugye ha nekik kell, akkor az azt jelenti, hogy mindenki másnak is.

2022. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%
Akkor végül is a kérdező is peksütit reggelizik 😁
2022. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
97%

Semmi gond a reggeli péksütivel, csak nem azt kell enni minden étkezésre.

És nem csak a magyarokra jellemző. Olasz ismerőseim majdnem mindig cappuccinoval és peksütivel kezdik a napot. De a franciáknal se véletlenül van croissant és baguett.

2022. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!