Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért csak péksüteményt eszik reggelire?

Figyelt kérdés

Néha én is szoktam, nem arról van szó, de még az .... pékség előtt is sorban állnak meg az autók reggel.

Nem tudom elhinni, hogy műsütin kívül mást nem tudnak reggelizni, talán nem véletlen, ahogy kinéz a legtöbb magyar.



2022. júl. 19. 10:35
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon nem lehet kapni olcsón, széles körben elérhető előre csomagolt szendvicseket, legalábbis nem mindenhol.


Páne olyat, aminek a minősége állandó, szóval a finnyásabbja szerintem valszeg részben azért, mert így ugyanazt kapja mindenütt.


Külföldön ehelyett a péksüti dolog helyett nagyon sok bolt lánc csinál ilyen három részes akciót, szóval válasthatsz egy "főételt", egy "desszertet" meg egy italt.


Főételnek van 20-25 féle szendvics, egyszemélyes saláták, sushi, kész tészta ételek. Desszertnek van gyümölcs saláta, főtt tojás, csipsz, csokik, joghurtok, répa hummusszal, stb.

Italnak meg benne vannak a kávél, az energia italok, kólák, vizek, gyümölcslevek, smoothiek.


Persze ebből is össze lehet rakni egy full egészségtelen menüt, de szerintem kicsit diverzebb mint a péksütik.


Nem tom Magyarországon van-e ilyesmi pl teszkóban.

2022. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom, hogy a kérdező tulajdonképpen mit akart elérni a kérdés kiírásával, mert a neki nem tetsző válaszokba, válaszolókba beleáll és azt képzeli magáról, hogy ő mindenkinél különb.


Szerintem csak unatkozik.

2022. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Neked miért fáj, ha valaki azt reggelizik minden nap?
2022. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
98%

22: pontosan erről szól a kérdése....


Még a mondást se ismeri, hogy "ízlések és pofonok". :-D

2022. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell neked azzal foglalkozni, hogy mit esznek mások.
2022. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
88%

#17


"...és csodálkozunk, miért Mo. a világ egyik legelhízottabb nemzete."


Hát ez mondjuk nem igaz!


1.

Amerika

2.

Kuvait

3.

Horvátország

4.

Egyesült Arab Emirátusok

5.

Katar

6.

Egyiptom

7.

Trinidad és Tobago

8.

Argentína

9.

Görögország

10.

Bahrein


Magyarország nem került be az első 10-be.


És a "lustaságról" reggeli tekintetében:


Rám nagyon sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy lusta vagyok.

Egyedül kifestem és mázolom a házam, egyszerű, sima felületű bútorokat átkárpitozok, csiszolom és lakkozom a parkettát elvált nőként, miközben rendszeres háztartást vezetek annak minden velejárójával, mert van 2 kamaszodó gyerekem. Mellesleg még a kertet is rendben tartom.

Viszont nekem a reggelim - ha egyáltalán reggeliztem - évszámra egy friss, olívás stangli volt kaukázusi kefirrel, mivel ezt 2 perc alatt beszereztem munkába menet és bónuszként még szeretem is nagyon.

Aztán "hála Istennek" közlekedési baleset miatt olyan betegségem lett, hogy nem járok dolgozni, így van időm szórakozni reggelente sült paprika tojás kombóval, töltött szendviccsel, retró melegszendviccsel, lágytojással, amit vajas pirítóssal kísérek le, vagy éppen mikor mit kívánok/kívánunk meg. De időnként visszatér a kefir stanglival is.


Mindehhez 56 kg vagyok és 165 cm.


(Az elhízás oka soha nem az étel, hanem az étel mennyisége, kevés testmozgással kísérve. Csak mondom!)

2022. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Sunshinedoll ***** válasza:
97%
Mert gyorsan elérhető, viszonylag olcsó és könnyen laktat, gyorsan, könnyen elfogyasztható bárhol. Sok embernek ennyi bőven elég egy sűrű reggelen. Nem értem, ezzel mi a probléma. Mondom ezt úgy, hogy én nem szoktam péksüteményt enni, még kenyeret se.
2022. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Sunshinedoll ***** válasza:
97%
Nem mellesleg finom is :D
2022. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező

Németországban élek a kedvenc pékségem az utcák végében van egy családi vállalkozás rendes pékárut árulnak amit helyben készítenek és sütnek reggelente sorban áll mindenki friss finom pék áruért helyben csináljak szendvicset is minden reggel ,én is minden reggel lemegyek friss pékáruért magunknak ,és még sem vagyunk elhizva .

2022. júl. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
87%

Azt meg tudom enni kézből a bolttól a munkahelyemig gyalog.

Amúgy szeretem a zabkását, rántottát és hasonlókat is, de az esetek 95%-ában nincs időm leülni kajolgatni reggel.

Párom meg falun belül dolgozik, a pékségen kívül nincs semmilyen más élelmiszer-lelőhely nyitva reggel amikor megy munkába.

2022. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!