Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mást is elborzasztanak ezek...

Mást is elborzasztanak ezek az élelmiszerárak? Hogy fogjuk ezt bírni?

Figyelt kérdés

Pedig mi még nem is keresünk rosszul a párommal, sőt, egyáltalán keresünk. Olyan árak vannak, hogy rettenetes, pedig a teszkóban még sokminden áfa nélkül kapható. Mi lesz, ha normál áron adják az élelmiszert? A fokhagyma kilója 1300Ft??? És nem is magyar, hanem kínai vacak. A zöldségek, a gyümölcsök a húsok, a sajt, a tej horror áron mennek, a cukorról, kenyérről nem is beszélve.

Édességeket, nassokat, extra dolgokat nem veszünk, még joghurtokat, rágcsákat, üdítőt sem. Májkrémet magam készítem, sokat sütök.

Meddig bírják ezt az emberek? Mi lesz a következő, üres krumplit eszünk? Én még megfizetem a változatos étkezést, de rengetegen nem tudják még az alapélelmiszert sem kifizetni.


2012. jan. 14. 17:29
1 2 3
 1/30 tetro ***** válasza:
20%
addig olvastam, hogy a teszkóban sokminden áfa nélkül kapható. sajnos utána képtelen lettem volna komolyan venni, bármit írsz.
2012. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
64%

Sokan nem akarják belátni, de igenis azért van egyre több kövér magyar ember, mert felváltva eszik - esszük - a zsíroskenyeret, tésztát, és a krumplit. Mikor hogy, van, hogy üresen.

Hát nem épp update1-es menü...


Következő lépés az lesz, mikor egyre több éhező, csontig fogyott ember lesz, mert krumplit, tésztát, és kenyeret is fele ennyit tudnak venni, mint most.


Elborzasztanak, de még mennyire!

Eddig egy ezresből kijött, ha vettem egy fél kilós kenyeret, egy liter tejet, meg egy kis szalámit, vagy vajat, mikor mi kell otthonra.

Most se vásárolok többet, mint eddig, sőt... és 1500-2000 körül fizettem minden alkalommal.


Havi hatvanezer lassan arra lesz elég, hogy ne éhezzünk.

Azt meg csak remélni tudom, hogy még marad eztán is hatvan kajára, és nem lesz belőle ötven, meg negyven. Majd kiderül a következő fizetésnél, meg ha megjött az összes csekk.

2012. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%

Arcátlan módon felemelték az élelmiszerárakat, az ÁFa-ra hivatkozva.miért nézik hülyének az embereket, mindenki ki tudja számolni, mennyi lenne az ÁFA növekmény.

a valóság az, hogy 15-20 % és meég ennél is többel emelkedtek az árak.

És majd nyomatják a médiával, hogy az infláció a tervezett mértéken belül maradt....

nem beszélve a a januári bérek februári kifizetésekor éri a következő csapás a kiskeresetű dolgozókat.

személy szerint is nagyon érinti a családomat, sajnos még nem tudom, hogy hol fogom kigazdálkodi a hiányzó forintokat, amit elvettek tőlünk.

egy biztos, nem az átlagember szégyene, hogy ide jutottunk...

2012. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
48%
Nem élek otthon ezért is nagyon érdekel ez a téma. Mennyibe kerul egy kg. szinhùs? A fokhagyma ha ennyibe kerul, akkor hogyan és mibol lesz elkészitve a finom kolbaszfélék.
2012. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
63%
Ott kezdődik a baj, hogy a teszkóban vesszük (már aki) a kaját. Kezd beérni a "gyümölcse".
2012. jan. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%

Én 18 éves vagyok, lány. Apukámmal szoktam menni vásárolni (én nem dolgozom, tanulok).


Az nem kifejezés, hogy elborzasztanak az árak!!! Egyenesen rettegek, hogy fogom magam eltartani, ha majd arra kerül a sor...


Nagyon durva, hogy kő kemény nyugati árak vannak. 5 évet éltem Németországban, 4 hónapja jöttem vissza és PONTOSAN ugyanilyen árak voltak ott is mint itt. De tényleg minden... gyümölcs, zöldség, húsok, tojás, csoki, kóla... ugyanaz az ár euróban átszámítva.


Néha alig hiszem el mi mennyibe kerül.

2012. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

5.-nek.

Szerinted a helyi kisbolt hol vásárol?!

Auchan, Tesco, Metro.


Akkor már célszerűbb nekem is ott vásárolni, csak olcsóbban, és majd buszon hazacipelem. :(


Zöldséget, gyümölcsöt magam termelem, tehát nem vásárolok, így ezzel nem támogatom se a hazai, se a külföldi cégeket.


... és igen, a kis ... fizetésemből vásárolva azt nézem, mennyibe kerül. Nem azt, hogy hol gyártották.

Egyszerűen nincs pénzem arra, hogy patrióta legyek.

2012. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Jó kérdés..


Az édesség , vagy a cukrászda ma már luxusnak számít, lassana cukor is!


Mindenbe ezeket a szar cukorpótlókat nyomatják, és a gyümölcs ára is a cukortartalomtól függ..

2012. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

A válaszíró 81%-ban hasznos


És a vetőmagot meg a permetszert honnan szarod?


Vicc amikor egy csomag paradicsommag amibe van kemény 50 szem 250 forintba kerül, hozzá a permetszer meg 380.

Mindez 500 forintos paradicsomár mellett.

2012. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Na de miért kéne permetezni?Én nem termesztek zöldséget, de anyunak és a szomszédomnak is van a kertben paprika, paradicsom, a szomszédnak egyebek is és semmi bajuk nincsen.
2012. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!