Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mást is elborzasztanak ezek...

Mást is elborzasztanak ezek az élelmiszerárak? Hogy fogjuk ezt bírni?

Figyelt kérdés

Pedig mi még nem is keresünk rosszul a párommal, sőt, egyáltalán keresünk. Olyan árak vannak, hogy rettenetes, pedig a teszkóban még sokminden áfa nélkül kapható. Mi lesz, ha normál áron adják az élelmiszert? A fokhagyma kilója 1300Ft??? És nem is magyar, hanem kínai vacak. A zöldségek, a gyümölcsök a húsok, a sajt, a tej horror áron mennek, a cukorról, kenyérről nem is beszélve.

Édességeket, nassokat, extra dolgokat nem veszünk, még joghurtokat, rágcsákat, üdítőt sem. Májkrémet magam készítem, sokat sütök.

Meddig bírják ezt az emberek? Mi lesz a következő, üres krumplit eszünk? Én még megfizetem a változatos étkezést, de rengetegen nem tudják még az alapélelmiszert sem kifizetni.


2012. jan. 14. 17:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
És azért ha jól csinálod akkor abból a 250Ft-ból folyamatosan van évekig paradicsomod.
2012. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
45%

7.-nek.


Na, akkor lépjünk vissza kicsit az időben.

Valamikor, nem is olyan régen, megvettük a helyi kisboltban a kaját. Esetleg a piacon, neadjisten egyenesen a termelőtől. Ahogy én emlékszem, az élelmiszerek közül ami megterem nálunk, az magyar volt, a készítmények magyar gyárban készültek. Szerintem semmi baj nem volt a minőséggel, az ára annyi volt amennyi, meg tudtuk venni. A tej, tejtermék nemhogy magyar volt, de a legközelebbi feldolgozóból került a polcra, ez szerintem soha nem volt 50 km-nél több. A cukor szintén a legközelebbi cukorgyárból került a boltba a 6 vagy 8 közül.

Aztán jöttek ezek a teszkó-félék. Nem vettük meg a paraszttól a portékát 100 forintért, mert a teszkóban 80-ért adtak nem is olyat, hanem sokkal pirosabbat meg nagyobbat, ráadásul ez olasz meg spanyol meg faszomtudjahonnanvaló. Szóval megéri. Büdös fösvény paraszt meg fulladjon bele a drága (pont annyi, mint azelőtt) portékájába. Aztán a büdös parasztja, mivel nem tudta eladni a portékáját, felszámolta a földjét, kivágta a gyümölcsfáit, a szőlőjét (azért még fizettek is!!) , aztán elment biztonségi őrnek a teszkóba, vagy az okosabbja felkötötte magát a mestergerendára.

A veszteséges élelmiszeripari üzemeinket a nyereséges külföldiek felvásárolták és megszüntették. Így maradt 1 szem cukorgyárunk, ami magunknak se elég, isszuk a szlovák meg osztrák tejet, etc. Bárki tudná sorolni a végtelenségig.

Szép lessan a "konkurrencia" (értsd: az öslakos termelők) elfogytak-elfogynak. És itt jöhet a következő lépés: annyiért adhatják a szemetjüket, amennyiért akarják.

Jó étvágyat!

2012. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%

Áfamentes Teszkó :D A sajt decemberben 1190,- Ft volt, most ÁFA nélkül 1490,- Ft :) Tényleg mekkora akció van!!! :)

Ennyit erről.

2012. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

az áfa mentes dolgokat úgy értettem, hogy 1-2 dolgot valóban még tavalyi áron nyomnak, kávé pl. nyilván ez is csak a beetetés, én ezt tudom.

vásárolnék én máshol, de nem bírom kifizetni. megvenném én az egészségest és a biot, főleg azt, ami magyar, de egyszerűen akkor 4 hét helyett csak kettőn tudnék ételt rakni az asztalra. nem megy.

már ott tartunk, hogy a legszarabb minőségű is olyan áron van, mint pár éve a minimum közepes minőség.

még ha az extra lenne drága, mint a chips és üdítők azt mondom jó, anélkül lehet élni, de lassan az alapélelmiszert sem tudjuk megfizetni. és akkor még nem vettem zöldséget, gyümölcsöt a gyerekemnek és persze mindenből a szart eszem.

aztán még nem fizettem számlákat, nem mostam, stb.

mi még fiatalok vagyunk és eltökélt szándékunk a maradás, de komolyan ha így haladunk mi is elmegyünk az országból.

2012. jan. 14. 20:37
 15/30 anonim ***** válasza:

Azért nagyon oda kell figyelni... Én húst hentesnél veszek, mert olcsóbb mint a Tescoban és más nagy áruházakban. És nem pár forinttal... Fajtától függően akár 200-300 Ft-os különbség is lehet kilónként, ami azért már nem mindegy. Meg kell keresni az olcsóbb helyeket. Zöldséget, gyümölcsöt meg főleg piacon veszek, mert az is ott olcsóbb. Tej dettó (bár nemrég kimentem az Auchanba és ott láttam még olyan áron zsírosabb tejet). Ami viszont nem, vagy csak nehezen terem meg nálunk, én is hipermarketben veszem, mert ott meg az az olcsóbb. Nem kis időmbe tellett, mire mindenből megtaláltam a legjobb helyet, de sajnos ezt kell csinálni. Piac, hentes, pékség, Lidl, Tesco, Spar - ezekre a helyekre szoktam járni, az élelmiszer 85%-a az első 3 helyről származik. Mindenki nézzen körül a lakóhelye környékén. Ha messzebb van a bolt, akkor bicikli - az legalább nem zabálja a benzint/gázolajat. Persze erre sok idő elmehet, de sajnos ez van.

De hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak: én sem tudom, hogy fogják ezt bírni az emberek. Én már ettől jobban nem nagyon tudok spórolni és megfontoltabban vásárolni.

2012. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Ma 19:01-es: ezért van most az az akció, hogy "Keresd a helyit!", hogy újra a helyi termelőktől vásároljanak az emberek. Hozzánk heti 3x jár a tejes autó, 160Ft a liter tej és az a rendes "házi" tej, nem ezek a zsírtalanított ipari vackok.


Amúgy lassan át kell térni a fényevésre, ha ez így megy tovább...

2012. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

de én pl Budapesten élek, a belvárosban. itt nincs piac, nincs házitej(otthon vidéken mi is azt veszünk vagyis a szüleim). nincs sokféle bolt a közelben, hogy lehessen mazsolázgatni az akciók között.

a fényevés sem kifizetődő, valahogyan abból is pénzt szednének be.

2012. jan. 14. 23:56
 18/30 anonim ***** válasza:
55%

14. válaszoló vagyok.


Először is leszögezném: ez csak jó tanács lesz, nem elsősorban neked, hanem úgy általában, főleg a pestieknek.


Én is Pesten lakok, igaz, nem a belvárosban (IV. kerületben), viszont sokat jártam oda az egyetem miatt. Nem hiszem el, hogy nincsenek a közeledben ilyen helyek. Csak körül kellene nézni, és nem csak a szomszédos pár utcában. Én vidékről kerültem fel, nagyon nem ismertem a várost, de a szabadidőmben sétáltam az albérlet környékén, feltérképeztem, mi hol van. A piacokat úgyszintén, tömegközlekedéssel elmentem egy párra. Sajnos itt nem fér el a biciklim, ha tehetném felhoznám és azzal közlekednék, bár a pesti bicajozás szerintem minden csak nem egészséges (a szmog miatt).

Ok, te még tudsz változatosan étkezni, de nem egy Pesten lakó ismerősömtől hallom, hogy nem tud, adom neki a tanácsot, de csak a kifogásokat hallom és ugyanúgy csak arra az 1 helyre jár, max 2-re, pedig van bérlete, nem kerülne plusz költségbe ha elmenne pl. egy közelebb eső piacra vagy 5-6 megállóval arrébb lévő pékségbe (amit amúgy akár le is lehet gyalogolni), vagy akár egy másik hipermarketbe. Az egyik ne váltsa ki teljesen a másikat, hanem egészítse ki. Mindent ott kell megvenni, ahol olcsóbb. Elismerem, hogy bérlet nélkül nehezebb, kocsival elmenni meg nem éri meg csak 1-1 olcsóbb termékért, mert annyira drága az üzemanyag. De akinek van bérlete, az miért nem használja ki? Persze aki megteheti, hogy egy helyen vásároljon, az tegye, de aki nem tehetné meg és mégis csinálja úgy, hogy lenne alternatíva csak lusta hozzá, ne panaszkodjon nekem (a félreértések elkerülése végett: itt nem rád gondoltam).

Ez a hozzáállás (a változásra való képtelenség) nem csak a vásárlásra jellemző, hanem pl. az elektromos áram fogyasztására, és még sorolhatnám.

Panaszkodni szeretünk, de tenni érte nem.

2012. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

16.!

Nagyon okos dolognak tartom az ilyen akciókat.

Mondjuk tejet mindig a boltit vesszük, tudom, ez a mi hülyeségünk, de elszoktunk az igazi tejtől (érdemes lenne visszaszokni rá, elég sokat fogyasztunk).

Viszont sok mindent helyben, termelőtől szerzünk be (zöldségből, gyümölcsből amit lehet, tojást, mézet, néha húst is) Mindezt úgy, hogy mi magunk nem termelünk semmit.

2012. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

18as!

Jó dolog a bérlet, csak az embernek nem sok affinitása van jól megpakolva A-ból B-be majd C-be, majd haza buszozni, na meg ez idő is, mert ugye nem jön minden percben busz (bár Pesten elég sűrűn járnak), szóval ez komoly idő. Ha valaki délután 4kor végez a melóban nem hiszem, hogy túl sok kedve van 2 órát ezzel eltölteni.

2012. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!