Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mást is elborzasztanak ezek...

Mást is elborzasztanak ezek az élelmiszerárak? Hogy fogjuk ezt bírni?

Figyelt kérdés

Pedig mi még nem is keresünk rosszul a párommal, sőt, egyáltalán keresünk. Olyan árak vannak, hogy rettenetes, pedig a teszkóban még sokminden áfa nélkül kapható. Mi lesz, ha normál áron adják az élelmiszert? A fokhagyma kilója 1300Ft??? És nem is magyar, hanem kínai vacak. A zöldségek, a gyümölcsök a húsok, a sajt, a tej horror áron mennek, a cukorról, kenyérről nem is beszélve.

Édességeket, nassokat, extra dolgokat nem veszünk, még joghurtokat, rágcsákat, üdítőt sem. Májkrémet magam készítem, sokat sütök.

Meddig bírják ezt az emberek? Mi lesz a következő, üres krumplit eszünk? Én még megfizetem a változatos étkezést, de rengetegen nem tudják még az alapélelmiszert sem kifizetni.


2012. jan. 14. 17:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

20.


Nem kell mindennap körbejárni az egész kerületet. Egyszer az egyik irányba indulsz vásárolni, más esetben másfelé.

Van, amiből minden nap vásárolunk, másból elég egy hónapban egyszer. Vagy akár évente. Elálló termékből érdemes nagyobb kiszerelést venni, mert töredékébe kerülhet, mint hetente megvenni a picikét.

Szóval, ahogy előttem írták, érdemes feltérképezni a környéket, esetleg érdeklődni idősebb szomszédoktól (ők már kitapasztalhatták a lehetőségeket), és nem a kifogásokat keresni.

2012. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Igen, azt az előző hozzászólásomban írtam, hogy ez idő, de el kell dönteni, mi a fontosabb: a kevesebb idő vagy a kevesebb pénz. Egyszer kiszámoltam, hogy mennyit költök élelmiszerre és mi lenne, ha mindent a legközelebbi helyen (Tesco) vennék meg. Több ezer Forint jött ki, amiből akkor kb. 2 heti főtt ételem kijött volna. Mindezt úgy, hogy nem vagy nagy étkű. Ráadásul szombatonként is van piac. Igen, a cipekedés rossz. Én pl. iskolatáskával vagy hátizsákkal szoktam menni, abba pakolom a cuccokat, így biztos nem borul ki semmi, tudok kapaszkodni, és könnyebb is így vinni. Nem kell 120 szatyorral szenvednem. De ahogy írtam, lehet menni biciklivel is. Mikor még otthon laktam, volt, hogy egyedül mentem el bevásárolni, biciklivel. Hátizsák a hátamon, 1-1 szatyor a kormánynál, elöl kosár, abban is volt cucc. Ennyi.

A véleményem továbbra is az, hogy mindenkinek meg kéne vizsgálnia a saját helyzetét, lehetőségeit, utána el kellene döntenie, hogy neki mi a fontosabb, mit engedhet magának, de utána ne panaszkodjon olyan dolgokért, amiken tudna változtatni, csak nem akar, ócska kifogásokat keresve. De sokan el sem gondolkodnak ezeken, csak élnek bele a világba úgy, hogy nem gondolják át a dolgokat, csak panaszkodnak.

2012. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Szerintem ez részletkérdés. Amíg az alapélelmiszer ilyen rettentő drága, addig tök mindegy, hogy 20 helyen vásárolok-e, mert nincsenek olyan árkülönbségek, hogy sokat spóroljak. Az egyik helyen 305Ft a cukor a másikon 310 vagy 300, de a 2 évvel ezelőtti árához képest mindegyik nagyon sok.

Tudok én spórolni a vásárláson és spórolok is, de van egy összeg, ami alá akkor sem megy a havi élelmiszerkiadás, ha 100 helyen, egyesével veszek meg mindent. Ez itt a baj. Az a baj, hogy sokat emelkedtek az alapárak a fizetések meg nem. És ezen nem lehet csupán vásárlási stratégiával változtatni.

2012. jan. 15. 12:29
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

A kevesebb idő/kevesebb pénzhez engedjétek meg, hogy hozzászóljak:


38 hetes terhesen (9.hónap), 35 fokban, hátizsákkal és a nagyobbik (1,5 éves) gyerekemmel mentem vásárolni. és nem wc-papírt vettem, hanem olajat, lisztet, cukrot, ami azért nagy súly. 4 buszon utaztunk. De cserébe karácsony előtt nem kellett 350-ért vennem a cukrot.


Ez hozzáállás kérdése, ki a kényelemre, ki a spórolásra fogja.


Egyébként az árak nagyon emelkedtek, én is látom, sajnos nem tudunk mit tenni :( Szintén kertezünk, és igyekszünk okosan élni!


Kitartás, talán lesz jobb (valamikor)...

2012. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet kérdező. Tény, hogy ez a fő problémán nem segít, de azon senki sem tud egyik napról a másikra változtatni. Addig meg üljek tétlenül és nézzem végig ahogy egyre kevesebb pénzem marad másra? Inkább teszek érte és próbálok spórolni, ésszerűbben vásárolni. Mint írtam, én több 1000 Ft-ot spórolok meg így havonta, pedig csak magamra vásárolok. Az egyes boltok között nem 1-2 Ft-os különbség van. Ha nekem nem hiszel, akkor tessék:

[link]

[link]

[link]

De mint említettem már, egyes húsoknál (pl. csirkemell) 300-400 Ft-os különbséget is szoktam látni a hipermarketek és az általam látogatott hentesüzlet között, a minőség meg ugyanolyan, ha nem jobb a hentesnél. Akkor miről beszélünk?

2012. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
68%

Úgy gondolom,kedves kérdező, sok embertől sok hasznos tanácsot kaptál, mind süket fülekre talált. Győzött a lustaság.

A kérdéseddel nem segítséget, ötleteket akartál kérni, hanem sajnáltatni magad. Hát, a kutya nem sajnál, úgy tűnik,nálad nehezebb helyzetben lévők is megoldják a problémát (ami sajnos valós probléma legtöbbünknek) a megfelelő hozzáállással.

2012. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Engem nincs miért sajnálni, mert mindent meg tudok venni, amit akarok, akár egy helyen is. Egyszerűen felháborító a drágaság. Talán mert érdekel mások sorsa is. A kérdés nem magamra irányult. És elhiheted, többet jótékonykodtam, mint te valaha is. Nem kell nekiesni a másiknak, csak hogy te mondd meg a frankót, mert igen nagyon mellé tudsz rúgni, mint most is.
2012. jan. 15. 19:21
 28/30 anonim ***** válasza:
49%

Úgy tűnik, mások megoldják okosabban.

Ha neked meg jó így, nem értem a rinyálást, hogy nem jut extra dolgokra(joghurt, rágcsa, üdítő).

2012. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
76%
az utolsó egy elég undorító válasz volt....ha segíteni nem tud valaki, akkor nem muszáj megnyilvánulnia!!!
2012. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem, tökéletes átlátja a szomorú valóságot.
2012. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!