Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért is egészségtelen a...

Miért is egészségtelen a mekis kaja?

Figyelt kérdés

Hetente egyszer,kétszer szoktam ott enni.

Az ismerőseim szerint rosszul teszem, mert a mekis kaja egészségtelen.


2012. okt. 4. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 A kérdező kommentje:

#20


Tiéd a legkorrektebb válasz.

2012. okt. 4. 11:34
 22/79 anonim ***** válasza:
83%

na ezt nemtudtam hogy a hormonos allat be van tiltva, en nem magyarorszagon lakom, na itt nincs betiltva, mondjuk otthon a mekis kaja sokkal jobb mint itt, itt evente 1x ha rafanyalodok, de mas gyorskajat amugy en is szoktam enni.

szerintem kb minden egeszsegtelen azon kivul amit otthon termelsz meg vegyszer nelkul.

2012. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:

"Az viszont tuti h nem laktató."


Ez személyenként változik, nekem laktató.

2012. okt. 4. 11:37
 24/79 A kérdező kommentje:

"Azért egészségtelen, mert az 530 forintos közepes krumpli áráért már 8 kilónyit lehetne venni a zöldségesnél"


Ja, rovarirtóval és vegyszerekkel kezelt 8 kg krumplit.

Tehát több mérget veszel, olcsóbban.

2012. okt. 4. 11:46
 25/79 anonim ***** válasza:
100%

Én átlagosan havonta/kéthavonta szoktam ott enni. És szeretem. :) Az a baj vele hogy finom! És néha igenis bemegyek enni egy szenyát, meg egy krumplit, mert otthon nem lehet olyan fini krumplit sütni, ez van.

Én is tudom hogy nem a legegészségesebb kaja, de szerintem ha néha/ritkán ott eszik az ember semmi baja nem lesz tőle, nem fog elhízni.

A lényeg hogy ne mindennap együnk mekis kaját kétszer, hanem ritkább alkalmakkal.

Kulcs: mértékletesség

2012. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:

Szerintem minden egészségtelen kaja amit mértéktelenül fogyasztunk.

Pl ha szalonnát, csülköt, kolbászt ennénk mindennap reggelire ebédre hosszú ideig akkor ellőbb utóbb az is egészségtelené válik.

A heti 1-2 étkezés még nem az.

2012. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:
#11 E400: Algináttal sem tudom, hogy mi bajod van.
2012. okt. 4. 11:51
 28/79 anonim ***** válasza:
67%

de a mekis krumpli hala az egnek genkezelt szoval az mar onmagatol tudja hogy tartsa tavol a bogarakat meg a gyomot. aztan hogy ehhez mit raknak bele? titok :)

a kesz kaja meg olyan jol be van vegyszerezve hogy meg az enyeszetnek se kell :D van rola video a youtube-on boven

2012. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:

Második-harmadik vagyok. Nem a CBA-ban vásárolok. :p


Tehát nem laktató. Mennyi idő múlva leszel újra éhes, ha a Mekiben eszel? Ha hamar, akkor nem laktató, nem az számít, hogy közvetlen evés után hogy érzed magad. És azt próbálom magyarázni, hogy tele van nyomva ízfokozóval és tartósítószerrel. Mi főleg piacon vásárolunk, és nem veszünk műkajákat. A kenyér is vagy házi kenyér vagy magunk sütjük, és legalább tudjuk mi van benne. Lisztjavítószert például nem szokásunk bele tenni. A mekis krumpliról is regélhetnék. Először is, bizonyára te is tudod, hogy ha pár meghatározott percen belül nem szolgálják fel, megy a szemétbe, mert ehetetlenné válik. Fagyasztott burgonyából sütik. Fagyasztottál valaha krumplis ételt? Kiolvasztás után az is ehetetlenné válik. Az a bizonyos zsemle is ki tudja, miből van. Liszt, cukor és megannyi ismeretlen anyag. A táplálkozás kulcsa, hogy olyan ételeket veszel magadhoz, amit a szervezeted le tud bontani. Mi értelme olyat enni, amit nem? A mekis zsemle pont ilyen. Mint ahogy a kutyának sem adsz krumplit, mert nem tudja megemészteni.

[link]


Én a magam részéről inkább vásárolok rövid lejáratú élelmiszert, mint valami olyat, ami fél év múlva is úgy néz ki, mintha most készült volna frissen. Ettől függetlenül, azt eszel, amit akarsz. Évente egy-két alkalommal én is eszem gyorsétteremben, de nem feltétlenül a bohócos hamburgeresnél, és inkább olyankor, ha már semmi más nincs nyitva, akkor is inkább olyasmit, ami nagyjából ételnek néz ki.

2012. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:

*


tudsz

2012. okt. 4. 11:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!