Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért is egészségtelen a...

Miért is egészségtelen a mekis kaja?

Figyelt kérdés

Hetente egyszer,kétszer szoktam ott enni.

Az ismerőseim szerint rosszul teszem, mert a mekis kaja egészségtelen.


2012. okt. 4. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 A kérdező kommentje:

"Az a bizonyos zsemle is ki tudja, miből van."


Az ÁNTSZ

2012. okt. 4. 11:58
 32/79 A kérdező kommentje:
Mi bajod van az algináttal és a triammónium-citráttal?
2012. okt. 4. 12:01
 33/79 anonim ***** válasza:
38%
Itt a kérdező pontoz lefelé, mert nem az ő, hanem az ismerősei oldalára álltunk. Aztán lehet, hogy még az ismerősei is itt válaszolgatnak. Én is ismerek olyat, aki minden héten a Mekiben kajál, de én már nem mondok neki semmit, ha ennyire birka.
2012. okt. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
67%

A mekis kaja nem egészségtelen, csak nem dúskál teljes értékű anyagokban, amiket tisztán dolgoz fel a szervezet. És tényleg nem gond, ha heti 1-2x eszel belőle.

A hormonkezelt és génmanipulált termékekről úgy látom semmit sem tudsz, és a hatásairól sem. Persze, csak ajánlom, hogy olvass a témában, de egy pozitív cikket sem fogsz találni, amiben ne kifogásolnák a manipulált kukoricát és szóját. Talán elárul erről mindent, hogy az unióban tilos a génmanipuláció, miközben a tengeren túlon megengedett. Sajnos a termesztés ugyan tiltott, de Amerikából érkező manipulált kukoricát/szóját tartalmazó takarmányok viszont legálisak. Így fordulhat elő, hogy habár tiltólistán van, egy mekis hambimban mégis manipulált kaján élt, /akár/ magyar marha pogácsát ehetsz.

Még valami: egy francia FÜGGETLEN kutatóintézet legfrissebb kutatása szerint a génmanipulált eledel hosszútávú fogyasztása egyebek mellett emlő-és másféle daganatokat okoz, valamint nagy százalékban veseelégtelenséget. Én már ott elgondolkoznék, hogy miért is tiltott génmanipulált kukoricát termelni, egész Európában. ..

2012. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 A kérdező kommentje:

"Először is, bizonyára te is tudod, hogy ha pár meghatározott percen belül nem szolgálják fel, megy a szemétbe, mert ehetetlenné válik."


Persze, és ha énn megveszem a sajtburgert és csak 10 perc után akarnám megenni akkor nem tudnám mert ehetetlen.


Eddig valahogy mégis sikerült.

2012. okt. 4. 12:04
 36/79 A kérdező kommentje:
Ti ketten vagytok birkák, csak hajtogatjátok, hogy ez káros, az káros de, hogy miért azt nem mondjátok el.
2012. okt. 4. 12:06
 37/79 A kérdező kommentje:

#37


[link]

2012. okt. 4. 12:07
 38/79 anonim ***** válasza:
50%

Drága kedves kérdező, én már elmondtam! De ha csak azért tetted fel a kérdést, hogy megvédd az álláspontodat vagy, hogy egyetértsünk veled, hát csalódtál.


Jól tippelem, hogy 16 és 22 év között vagy?

2012. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
83%
37-es, nézd, most belinkeltél egy olyan cikket, amit egy prof lenyilatkozta, hogy a génmanipuláció bizony tök jó. Hogyne, mivel ő azzal foglalkozik, persze, hogy a saját igazát hajtja, mert el akarja adni a terméket. Kb 100 ilyen növénybiológusból 1 az, aki pártolja ezt a fajta termesztést. Üdv: egy aranykalászos gazda /remélem tudod mi az, olyan aki növényekkel foglalkozik, és kicsit többet tud nálad a növénytermesztésről, mint te ott a kompjúter mögül/.
2012. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
31%
A harminchetes az a kérdező volt.
2012. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!