Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki kávézik vagy teázik...

Aki kávézik vagy teázik hogyan teszi?

Figyelt kérdés

Úgy értem csak reggel gyorsan, vagy "szertartással"- megadva a módját...


Ki hogyan cukorral,tejjel vagy nélküle?


(N vagy F ?)



2018. márc. 5. 14:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Felkelés után , napi 1 kávét iszom, élvezettel, lassan elkortyolgatva, 1 kanál barna cukorral és kevés tejjel. N
2018. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

Kávé: reggel rögtön éhgyomorra, addig nem vagyok hajlandó kinyitni a szemem. A konyhába gubbasztva szoktam meginni, macskát simogatva. A második kávét (és egyben utolsó aznap) rögtön a munkahelyre érkezés után iszom. Kávé nélkül nem kezdek munkába. :)

Természtesen édesítés, tej és minden nélkül iszom, kicsi vízzel hígítva, amolyan americano módra.


Tea: kizárólag zöld teát fogyasztok, és ennek viszont megadom a módját, tehát ha rá van írva a dobozra, hogy másfél perc áztatás 80 C fokos vízben, akkor úgy áztatom, és mellőzöm a fém eszközök használatát. Ebből is kettőt iszok, egyet reggeli után, egyet tízórai után. Megint csak cukor és minden nélkül.

N

2018. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Mézes forró tejet felhabosítok egy áttetsző karcsú pohárban, és a kotyogósban lefőtt friss kávét lassan hozzáöntöm.

Így lesz egy szép réteges és finom mézes lattém. :)

Amikor csak tehetem ilyet iszok.

2018. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

3. voltam. Nem fő meg a tojásfehérje (régebben sárgájával ittam, de ez "tejesebb", jobb), mivel nem forró vízzel készítem a kávét ilyenkor. Majdnem felforralom a vizet és még pluszban hideget öntök hozzá, mert párszor megjártam és a főtt tojásfehérje nem poén, ahogy a sárgája sem.

3 gramm vaj pedig ad egy pici tejszínes hangulatot az egésznek (2,5-3 decis kávékat szoktam inni), csak fehérjével nem lenne jó. A növényi s állati tejeket magasan veri számomra, csak a tejszín lenne jobb, de az romlékonyabb s kevésbé is esik jól. Bár igen finom és kevés kell belőle.

2018. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

Két kávét iszom egy nap, ha különösen fáradt vagyok, akkor hármat. Presso kávét főzök több vízzel vagy sima kávéfőzőben, vagy néha Dolce Gustoban, itt a lungo kapszulát szeretem. Teszek bele vagy egy édesítőtablettát vagy egy kanál barna cukrot és olyan 1 dl tejet. Az elsőt reggelire iszom (vagyis reggeli után...de egyszerre készítem el az étellel), a másodikat délután 1-2 körül.

Kávézóban is vagy pressót iszom tejjel,cukorral vagy cappuccinót.

2018. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és szeretem megadni a módját, elég lassan iszom :) 23/N
2018. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Metionin ***** válasza:
72%

A kávét csak gyorsan reggel, víz felforr, nescafé bögrébe, megiszom, go.

A tea az szertartás. Cukorral vagy mézzel, citromlével, citromkarikával, mikor mi van otthon. Szép lassan, élvezkedve azon ahogy a filterből felszabadul és eloszlik a cucc :)

2018. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%

Ne válaszoljatok a kérdésre!

Csal a válaszokat lepontozni tették ki.

A válaszotok úgyse érdekel senkit!

2018. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

Ki a ménkűt érdekel a pontozás? Ilyen kérdésre egyébként sem lehet "hasznos", vagy "nem hasznos" választ írni. Aki balra keveri, az hasznos, aki meg az óra járásával megegyezően, az nem hasznos?

Én semerre sem keverem, mert cukor (és tej) nélkül iszom. Egyet reggel, reggeli után, egyet ebéd után, meg egyet vacsora után. De nem kávét, hanem cikóriát.

Teát este iszunk a feleségemmel. (Az sem fekete tea.)

2018. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld.


-Arról nem tehetek, hogy vannak agyatlan lepontozók akik minden válaszra a pirosat nyomják!


Speciel engem érdekel mindenki válasza.

2018. márc. 6. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!