Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki kávézik vagy teázik...

Aki kávézik vagy teázik hogyan teszi?

Figyelt kérdés

Úgy értem csak reggel gyorsan, vagy "szertartással"- megadva a módját...


Ki hogyan cukorral,tejjel vagy nélküle?


(N vagy F ?)



2018. márc. 5. 14:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Reggel egy nagy bögre valamivel indul a nap: vagy tea, vagy kávé, ahogy épp a kedvem tartja (másképp jó eséllyel megfájdul a fejem nap közben, és nagyon sokára múlik el, úgyhogy nem éri meg kihagyni a reggeli "szertartást".


Nem igazán szertartás azért, csak annyiban, hogy márpedig ráérősen iszom meg, lehetőleg semmittevés közepette, ébredezésként, közben netezgetve.


Ha teát választok, az általában (legalábbis mostanában) (ízesített vagy sima) feketetea tejjel és mézzel, de vannak korszakaim: mindenféle tea szóba jöhet, kivéve a sima zöld - ha mégis zöld, akkor ízesített legyen (mert amúgy a dohányra emlékeztet az illata, azt meg utálom). Ha fekete tea, akkor általában tejjel iszom és mézzel (ha az elfogyott, akkor édesítő tablettával, mert a cukrot - legalábbis a kávézás-teázás témakörben kerülöm), ha gyümölcstea, akkor sokszor üresen, időnként mézzel/édesítővel és citromlével. Ha kamilla, akkor mézzel/édesítővel, de általában citrom nélkül - időnként viszont üresen. De citromos-mézes vagy citromos-édesítős feketetea is szóba jöhet. Meg roibos, meg nemtommi. Ha egyből inni akarom, akkor valamilyen feketét választok tejjel, mert azt hidegen teszem bele, és így egyből iható hőmérsékletű lesz, ha nem vagyok olyan szomjas, akkor jöhet szóba másféle tea, és akkor azokat addig hagyom ázni, amíg már iható hőmérsékletűre nem hűlnek: kb. 10 perc - ilyenkor előfordul, hogy elfeledkezem róla, hogy valahol várakozik egy bögre tea, és akkor végül langyosan, vagy szobahőmérsékletűen iszom... De igaziból bármilyen hőmérsékletűen szeretem a (nem tejes) teákat (csak a behűtöttet kerülöm, nyáron is, de nem mintha nem szeretném, csak könnyen megfájdul a torkom a hidegtől).


Ha kávé, akkor koffeinmentes nescafét veszek (hogy bármikor megkívánhassam, akár este is, anélkül, hogy ébren tartana, és hogy hamar elkészüljön), tehát reggel is ilyet iszom, mert ilyen van otthon: tejjel és 1-2 édesítő tablettával.


Hétvégén akár délelőtt is iszom egy nagy bögre ilyesmit, aztán délután is, estefelé is. Hétköznap a reggelin kívül inkább csak estefelé, bár ha az ebédből kimaradt a leves, akkor ahelyett is egyet. Hol kávét, hol teát, összevissza. Nő vagyok.

2018. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!