Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tegyek állandóan éhség...

Mit tegyek állandóan éhség érzetem van?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat eszek mostanában, valamikor sírhatnékom van olyan éhes vagyok, de a munkában sajnos nem tudok 10 percenként enni. Éjszaka felkelek képes vagyok megenni a fél hűtőt.

158 cm/ 41kg/ lány



2018. nov. 5. 01:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok a stressz, járok pszichiáterhez. De sose fogyóztam, meg semmi olyat, aminek köze lehetne. Régen nem ettem sokat.
2018. nov. 5. 01:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy sok a gyomorsavad.

(Quamatel mini, rennie...)

2018. nov. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Menj el orvoshoz, lehet, hogy cukorbeteg vagy.
2018. nov. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Akkor:

- meglehet, hogy "stressz-evő" vagy = önuralom

- vitamin (kalcium) hiányod van, az is okoz éhség-érzetet

- ha ez megnyugtat, kérhetsz egy cukorszint-vizsgálatot is, bár a kilóid alapján kétlem :))


Ezért:

- zsebre teszel 1-2 szem háztartási kekszet, és elrágcsálod, ezzel meg tudod magadat nyugtatni, hogy most ettél, nem is vagy éhes!!

- szokj át az alacsony!!! Glikémiás Index-es ételekre, lassabban szívódik fel benne a ch, így ritkábban éhezel meg (=0-55 % között)

2018. nov. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem írod, mennyit eszel. Simán lehet, hogy keveset eszel, csak szerinted sok. Vagy rossz az étrended. Én is tudok olyan étrendet, amin erős kalóriatöbbletnben is éhezem...


Még szép, hogy nem ehetsz 10 percenként, abnormális dolog 1-2 óránként is, egy rendes étkezésnek sokkal tovább ki kell tartania még azoknál is, akik csak igen piciket tudnak enni egyszerre. Nem a folyamatos evés a megoldás, az biztos, ezt fel kell kutatni, mert akár nagy problémák is lehetnek (mit tudom én, giliszta vagy valami betegség). De előbb tudni kéne, mégis mi és mennyi az a sok, ami neked nem elég, illetve milyen az aktivitásod. Mert ha aktívabb a munkád, ahhoz több energia kell...


Az persze fura, hogy most ez van, miközben régen bizonyára jobb volt a helyzet, de írhatsz erről is, régen mi volt a helyzet? Bár ha nagyon fiatal megy, lehet a fejlődésed része, hogy most több kell... Ki tudja? Kevés az infó s bonyolult az ember.

2018. nov. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A magasságodhoz képest szerintem kevés a 41 kg. Inkább arra gondolnék, hogy a szervezetted próbálja kicsit összeszedni magát. Lehet tápanyag hiányod van. Esetleg egy vérvétel kimutatná.
2018. nov. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aggodalomra ad okot, nézesd meg magad. Nem, akarlak ijesztgetni, de nálam akkor volt ilyen, mikor vakbélgyulladásom volt. Egy hónapig nem jöttek rá mi a bajom, magam sem tudtam elmondani, csak szenvedtem ha megéheztem. És folyton megéheztem, de ez valójában nem éhség volt. Túl sok sav volt, és a gyulladás produkálta ezt az éhséghez hasonló érzést. Valójában nem is normális éhségérzet volt, azt éreztem meghalok ha valamit nem teszek a gyomromba azonnal.
2018. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pajzsmirigy túlműködésre is gyanakodnék vagy cukorbetegség. Mindenképp menj el orvoshoz.
2018. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy vérvétel tényleg nem ártana, hogy a vitaminhiányt, gyulladást, stb. kizárhasd.
2018. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!