Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mennyire érint (ene) titeket...

Mennyire érint (ene) titeket érzékenyen a pékáruk áremelkedése (30-40ft-tal pl)?

Figyelt kérdés
Adott egy pékség (vella pékség), egy héttel ezelőtt egy szelet pizza 350ft volt, de ma már 385. Máshol nem tudom, mi a helyzet.
2020. febr. 28. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Minden drágul, az ő alapanyaguk is és muszáj követniük az árnövekedést mert nem ingyen dolgoznak. Én pl nem fogyasztok pékárut de mindegy mert minden más is drágul.el kell fogadni. Én pl füstöltárut árulok, saját feldolgozásu. Sertéspestisre hivatkozva a nyers császár árát kilónként 1090ről felvitték 1450re.. az majdnem 400 forint. Úgyhogy én is sokat emeltem a készterméken. Egy darabig háborogtak de mindenhol drága, ez van. Ha nem akarja megfizetni akkor ne egyen
2020. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem érintene érzékenyen, mert nem nagyon eszünk pékárut.

Kiflit csak mákosgubához évente 2x, zsemlét egyáltalán mert már gyalázatos. Pizzát 40 dkg lisztből 20 perc alatt elkészítek egy tepsivel (amelyiket nem kell külön keleszteni de élesztős) és jobb mint a bolti.

Kalácsok csak húsvétkor, egyedül a kenyér minimálisan.

Kettőnkre egy hétre 2x 0,5 kg-s teljes kiőrlésű tönkölykenyér, de sokszor még ebből is marad.

Így aztán nem kerülünk anyagi csődbe, ha emelnék a buktát, vagy a zsemlét.

2020. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Emelkedett a minimálbér is, mostanra gyűrűzött be …


Ha te lennél a vállalkozó, soha nem emelnél árat, akkor se, ha veszteséges lenne a pizzázód?

2020. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Semennyire sem érint, mert nem eszek pékárut. Pizzát azt szoktam magamnak sütni, a tésztáját is én készitem házilag, gyors, olcsó és nagyon finom.
2020. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Minden élelmiszer ára emelkedett, a zsemle/kifli 1 év alatt 18-ról 22 Ft-ra, ami lényegében 20%-os emelkedés. A nyugdíjak viszont nem emelkedtek ilyen arányban. Ezt persze cinikusan felfoghatjuk népegészségügyi szempontból kívánatosnak is, fogyjanak le a nyugdíjasok, hiszen az elhízás mindenféle betegséghez és korai halálozáshoz vezet.

A banán kilója ma már 680 Ft, miközben 1 évvel ezelőtt csak 450 volt, így én már csak a túlérett, rohadt banánt veszem meg 180-280 Ft-ért.

2020. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

# 5 HOL 680...?? szerintem te vmi bio-banánt nézhettél!


Aldi-lidl -stb. mind négyszáz-ötszáz között van.

2020. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Anyu is panaszkodott, hogy náluk 600 körül van a banán(Pest megye, nagyváros)... de vidéken 500 alatt van
2020. febr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

Tesco 419, Auchan 449

Most néztem online.

2020. febr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

#8

Nekem gőzöm nincs róla, hogy mennyi a banán, mert nem ehetek. De azért azt elmondanám neked, hogy Mo. 8 millió lakosa vidéken él, ebből 5 millió olyan helyeken, ahol egyáltalán nincs Tesco vagy Auchan, legfeljebb 30 km-el arrébb... és még házhozszállítás sincs.

Ahogy nálunk sincs, pedig Pest megye, 35 km-re Budapest határától.

2020. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Se Aldi, se Lidl, se Spar...?? :-OOO
2020. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!