Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogy lehet védekezni az...

Hogy lehet védekezni az Aldi/Lidl/penny gyorspakoló kasszások ellen?

Figyelt kérdés
Próbáltam hogy lassabban normális tempóban pakolom, de akkor meg simán letolták az árút és leesett a földre, majd még engem csesztek le, hogy azért esett le mert nem pakolok. Csak ezért járok inkább a teszkoba mert ott normális a tempó.
2021. nov. 1. 07:40
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
83%

"ezekben az üzletekben túl gyorsan dobálják a termékeket. A vezetőségnek kellene írni és ha látják, hogy sok embert zavar, akkor eltörlik ezt az előírást"

Akkor írjunk nekik mi is, akik örülünk neki!

Aki nagyon ráér, az járjon sparba és tescoba...


"Nem érdekel hogy pénzt takarít meg az áruházlánc. A kasszás lelki világa sem érdekel hogy ki lett adva neki a gyors huzogatás"

Őket meg az nem érdekli, hogy szüttyögni akarsz.

¯\_(ツ)_/¯

2021. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
30%

41-es!

A gyors és a normális árulehúzás között 10-20 másodperc a különbség egy átlagos vásárlásnál. Nem hiszem, hogy ez bárkinek számít, ráadásul amikor bemész a boltba, nem tudod, hogy mennyi ideig leszel bent, mennyien állnak majd előtted. Gondolom nem úgy vásárolsz, hogy a pénztárhoz érve megszámolod hány termék van az összes előtted állónál és ha 30 másodpercnél többet kell várnod annál, mint amit te otthon elterveztél, akkor inkább otthagysz mindent.

Az üzletekben tudják, hogy mekkora a forgalmuk, ha a többség ír, hogy nem jó a kapkodás, akkor abbahagyják, ha kevesen írnak, akkor nem. Tehát felesleges azért írni, hogy neked így jó.

És a kapkodás és szüttyögés között nagyon sok fokozat van, nem csak a két véglet.

2021. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
79%

* Te meg egy hazug disznó vagy ezt gondolom rólad! Mindennapos jelenség a leeső az áru te mélymagyar csak ki kéne nyitnod a csippáidat!"


Liberális/ellenzéki vagyok, te szerencsecsomag :D Nyitva tartom a minden nap mosott, csipátlan szemeim, de sajnos bunkó vevőtársaimon kívül mást még nem nagyon láttam. :/

2021. nov. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
91%
41: Én szoktam írni random jó értékeléseket egy teljesen átlagos vásárlásnál is, mikor az illető csak jól végezte a munkáját, külön kiemelve (névtábla, melyik kassza, külső ismertetőjegy, ügyes, gyors, udvarias volt). Épp azért, mert ezt senki nem jegyzi meg, és a kasszásnak igenis van lelkivilága, és baromi jól is eshet neki, ha a felettese megmutatja. Álltam a pult mögött diákként sokat (igaz, nem a Lidlben), szóval tudom, milyen, nyomasztják a vendégek, a főnökség, a kritika meg a csesztetés mindkét helyről jön, elismerés meg alig. Szerintem írjatok ti is pozitív revieweokat minden normál vásárlásnál, jól esik nekik!
2021. nov. 3. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
72%

#42

Érzem, hogy az Aldiban sokkal rövidebb idő a heti vásárlás, mint pl. a tescoban. Nekem ez elég bizonyíték.

"amikor bemész a boltba, nem tudod, hogy mennyi ideig leszel bent" - miért ne tudnám? Listával érkezek, általában negyed óra + sorban állás.


#44

Ez jó ötlet! Nekem kb a legfontosabb a vásárlásban, hogy gyorsan végezzek, ha ebben segít nekem a pénztáros az szuper. :)

2021. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
54%

Nem tetszik a tempó, de gondolom te vagy az első, aki ha a sor végén van, rögtön hápog, hogy nyissanak még egy kasszát :)

A megoldásokat már leírták előttem.

2021. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
12%

Úristen, ennyi birkát egy rakáson.

Rákényszerítik, hogy a szalámit a mosóporra hajítsa, a tejfel alufólia tetejére meg rábssza az üdítőt vagy valami hegyes dolgot, és még tapsol is a dolognak, hogy igen, ez a helyes. Nem csoda, hogy drága vezérünket még mindig nem akasztották fel.

Egyszerűen a pénztárosok sportot űznek belőle, hogy szívassák a vásárlókat. A normális tempót két nap után tudják, de egy hónap után az elvárt tempó háromszorosa is megy az ügyesebbeknek, és élnek is a lehetőséggel, hogy itt ők tudnak másokat szívatni. Lehet, hogy más városokban ez nincs elterjedve, és egyes válaszolók még nem is láttak ilyen tempót, mint itt nálunk (főleg a Lidl-ben, de Pennyben és más helyeken is sokan csinálják), de egy nagy bevásárlókocsira való árut 20 másodperc alatt áttolnak a leolvasó alatt. Aztán meg bámészkodnak, meg röhögnek a kapkodó vevőkön. Ők vannak előnyben, nekik csak egyenes vonalban el kell húzni, a mozdulat végén csak elengedni, hagy repüljön, nekünk meg el kell helyezni a megfelelő helyen, és nem hajítani, hogy törjön minden.

Én eleve úgy rakom ki a cuccot a szalagra, hogy elöl legyenek a nehéz dolgok, amik a kosárban és táskában alulra mennek, legvégül az olyan törékeny dolgok, mint a ropi, amire azért nem volna jó rádobni az 5 literes mosószert. És persze pakolás közben eltervezem, hogy melyik dolog megy a kosárba, melyik a táskába, és melyik a boltból elhozott dobozba. Valószínűleg a leggyorsabban pakoló 2-3 %-ba tartozom, és még így is csak az esetek felében-harmadában tudom tartani a tempót.

Attól, hogy a pénztáros gyorsabb a vevőnél, attól még egy szemernyit se lesz gyorsabb a sor, mert az emberek próbálják menteni a menthetőt, kiveszik a véletlenül alulra pakolt törékeny dolgot, kiesnek a ritmusból, és még lassabb lesz végső soron a pakolásuk. És ez mind csak a pénztárosok bunkósága folytán.

2021. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!