Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha egy elkészített tasakos...

Ha egy elkészített tasakos levesben (200 ml) 38 kcal van, miért lesz 76 kcal, ha 200 ml sima vizet öntök hozzá?

Figyelt kérdés
Merthogy ez van ráírva. Dupla víztől miből lesz dulla kalória. Nem gagyi márka, Maggi. Röhej.

2019. okt. 25. 12:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A tasakon. És nincs lehetőségem fotózni meg felrakni.
2019. okt. 25. 14:26
 12/15 anonim ***** válasza:
98%

Most direkt megnéztem egyet. 250 ml-re van megadva. Ez az egész zacskó. De meg kell adni 100 ml-re is. De ez nem azt jelenti, hogy 250 helyett 100 ml vízzel keszíted, hanem hogy az elkészült 250-ből 100-at eszel meg.

De mindenre így van ráírva. Szerintem tök érthető.

2019. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem az egyik ilyen bögrés levest, ami írja, hogy 1 adag a 200 ml leveshez elég. 16 g a por. Ehhez öntesz 200 ml vizet.


A 200 ml levesben így lesz 61 kalória. De a 100 ml levesben nem 16 g por lesz, hanem kb. a fele. Mert ez nem azt jelenti, hogy 200 ml víz helyett 100 ml vízzel öntöd fel a 16 g port, hanem elkészíted a 16 g-ot 200 ml vízzel, és csak a felét eszed meg.


Ezért lesz fele kalória, vagyis 30 benne.


Elég egyértelmű.

2019. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem lenne egyszerűbb a tasak tartalmát meghatározni kcal-ban? Mint leveskockánál egy darabra? (Magginál utóbbi sincsen.) Egyszerűbb lenne. Ráírhaták bátran és okosan a 100g-ra esőt is, aztán annyi.
2019. okt. 26. 19:32
 15/15 anonim ***** válasza:
92%

De kit érdekel, hogy 100g ilyen porban mennyi kalória van? Teljesen irreleváns, az embernek fogalma sincs hogy mennyi 100g ilyen por. Nem is igazán értelmezhető. 100 ml levesnek van értelme, az teljesen elképzelhető dolog. Mondjuk össze tudod hasonlítani akármilyen másik levessel a kalóriatartalmát, erre való pl. ez.


Nem a por az étel hanem a leves amit belőle megcsinálsz. Azt viszont mindig úgy csinálod meg, hogy azonos legyen a kalóriatartalma, simán felöntöd vízzel. Míg a leveskockánál ez nem így van, mert teljesen másféle fajta levesekbe teszi bele mindenki. Én máshogy csinálom a gulyáslevest mint a szomszéd, tehát nem lehet ráírni a gulyásleveskockára hogy mennyi kalória van a levesben. Ezért értelemszerűen a leveskocka grammjában adják meg.

2019. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!