Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Cukorbeteg, leírnátok, hogy...

Cukorbeteg, leírnátok, hogy miket esztek egy nap?

Figyelt kérdés
Természetesen nekem is barátom a Google és tudom is azt használni, de nekem élő emberek tapasztalataira lenne szükségem! Lehetőleg olyanra, aki be is tartja a diétát és nem fánkokat zabál, mint én az előbb :D
2020. febr. 18. 22:37
 1/7 A kérdező kommentje:
CukorbetegEK.
2020. febr. 18. 22:37
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Pont azt, amit mások. :D

Hús, zöldség, gyümölcs. Nyilván a gyümölcsökkel óvatosabban. Semmi extra. A nap első felében joghurtot, túrót és almát szoktam enni. A második felében pedig főtt étel, főzelékek, csirkemell stb.

De nekem ez nem "diéta", én mindig is így ettem. Szerintem a cukorbetegség csak annak egy nagy probléma, aki egész nap édességet eszik. Mert arról le kell szokni. De ha valaki alapból törekszik az egészséges életmódra, akkor a cukorbetegségre nem kell nagy figyelmet fordítania pluszban. A lényeg az, hogy nem kell olyan sok szénhidrátot enni (krumpli stb.), illetve az édességeket kerülni kell, vagy ha lehet akkor cukorcsökkentettet enni.


Nekem a legnagyobb kihívás az, hogy ne igyak meg napi 1 liternyi tejet. :D Mert hát azért annak is van cukortartalma, és én speciál nem tudok tej nélkül élni. :D Meg néha "vétkezek" fánkkal, vagy valami cukros vacakkal, de azért próbálok egészséges dolgokat enni.

2020. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy valaki 1-es vagy 2-es típusú cukorbeteg és ezen belül is minden cukorbetegség más, ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia.

Én 2-es típusú vagyok az én étkezésembe pl. nem fér bele az alma, ami pedig a cukros diéta része, mert viszi egekbe a cukromat, viszont csemege kukoricát, vagy egy kis darab görögdinnyét ehetek.

Az étkezéssel nincs bajom, a HBA1c-m évszámra 6-6,1 között van, ami cukorbetegség esetén nagyon jónak számít. Ez az érték fontosabb, mint az éppen alkalomszerűen mért vércukorérték.

[link]

Analóg inzulint kapok, aminek a lényege, hogy nem az inzulinhoz eszünk, hanem az evéshez inzulinozunk, természetesen a diabéteszes korlátokat figyelembe véve.

Nekem bevált módszer, hogy reggelire-vacsorára CSAK alacsony GI-ü kenyeret vagy zsemlét eszem sovány sonkával, kemény vagy lágytojással, szardíniával, körözöttel, jó minőségű virslivel, stb. Hozzá teát mesterséges édesítővel, vagy pár csepp rumaromával. Lehetőleg fügelevél teát igyál, csodákra képes a cukorral és még csak nem is rossz ízű.

[link]

Viszont az ebédemben teszek engedményeket, gyakorlatilag mindent eszek, annyi különbséggel, hogy rizs és tarhonya helyett bulgurt, a tészta meg csak durumtészta.

Persze ezekből sem egy kondérral, hanem odafigyeléssel.

A krumplit lehetőleg kerülöm, de néha 1-1 krumplit, lehetőleg minél kevésbé feldolgozott állapotban meg lehet enni egy zöldségkörettel a hús mellé.

Süteményeket is (pl. fánkot) is lehet enni, de nem mindegy, hogy milyen lisztből és milyen lekvárral készül, de akkor az ebéd csak ez legyen, előtte valami levessel.

Fehér liszt tilos, mert nem éri meg!

Mindent el lehet ma már készíteni helyettesítő anyagokkal, csak egy kicsit oda kell figyelni!

Ehetsz te 20 palacsintát is, ha nem liszttel, hanem tápiókakeményítővel csinálod és a tölteléke diabetikus lekvár, túró, kakaó és lehetőleg fahéjas eritritollal szórod meg. A fahéj viszi le a cukrot!

Az ebéddel elérem, hogy az agyamban nincs az ízek és ételek iránt kielégületlenség és az alacsony GI-ü ételek miatt nincs örökös éhségérzetem.

De kiemelten hangsúlyozom, minden cukorbetegség más, nekem ez vált be!

2020. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, ez még lemaradt:


A stressz minden formáját próbáld kerülni, mert hihetetlen rossz hatással van a cukorra! Ártalmasabb, mint szökőévenként egy fánk, mert az utóbbit lehet korrigálni.

Én idegalapon lettem cukros, még csak elhízva sem voltam/vagyok.

Hangsúlyoznám a testmozgás fontosságát, különösen egy-egy ilyen "fánkbűntény" után, mert az izmok cukrot égetnek.

Sajnos én csak az ételeimben tudok tenni magamért, mert mozgáskorlátozott vagyok és jelentősebb izomtevékenységre nem vagyok alkalmas.

A mai ebédem egyébként frankfurti leves, fűszeres sült karaj(vagy aki nem szereti annak csirkemell) lesz, párolt lila káposztával, kevés bulgurral és "Lusta asszony rétese" sok túróval, kevés durumliszttel, mesterséges édesítővel.

2020. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 1-es tipus vagyok. Minden étkezés előtt inzulin, plusz lefekvés előtt.


Tapasztalataim alapján hasonlóan eszek, mint pl a munkatársaim. Csak kevesebbet (mondjuk én nő vagyok, ők meg szinte csak férfiak). Illetve annyi hogy én nem eszek állatot, csak halat heti 2-szer (emiatt nem is hívom magam vegának).

Egy átlag napom:

Reggeli : kis pohár kefírbe 30 g apró szemű zabpehely + 1 banán. Vagy zabkekszet sütök ami 1 almából, 1 banánból és kb 50 g zabpehelyből áll.

Ebéd: hétköznap rendelni szoktam az interfoodtol. Vagy hal krumplival + viszek hozzá zöldséget, vagy főzelék + eszek hozzá 1 zsömlét, néha rántott sajt krumplival + zöldség, rántott zöldség krumplival, ritkán rendelek gyümölcslevest is. Ezek kis adagok.

Vacsora: általában kenyér salátával, sajttal. Néha kenyér tojással. Ha főtt kaját kívanok, akkor egy gyors tészta (ebből viszont ch csökkentettet eszek) bolti bolognai szósszal, vagy simán tejföllel, túróval. Estleg hús nélküli csilis bab. Desszertnek pedig ha aznap kevés fehérjét ettem akkor banán+fehérjepor turmixot iszok, vagy túrót gyümölcscsel, ha nem kell fehérje akkor pedig 1 szelet csokit vagy műzlit.

Hétvégen szoktam főzni, vagy borsó/lencsefőzeléket, vagy rántott zöldségeket. De pizzázni is el szoktunk járni.

Viszont ha csinálok valami kaját, csak diabetikus hozzávalókból csinálom. Tehát édesítőszer, tk vagy ch csökkentett liszt.


Egyébként van 2-es tipuső ismerősöm, ő ugyanúgy eszik mint bármely más ember. Reggelire cukros műzli, ebédre gyrostál meg ilyenek...

2020. febr. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lencsefőzelék ***** válasza:

„én nem eszek állatot, csak halat heti 2-szer”

A hal az talán növény?


Egyébként pedig hasznos olvasnivaló:

[link]

2020. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írtam hogy nem tartom magamat vegetáriánusnak! Nem eszek csirkét, disznót, marhát stb.. csak halat!
2020. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!