Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A saját értékrended szerint...

A saját értékrended szerint egészségesen étkezel? Ha nem, miert nem?

Figyelt kérdés

Arrol nem vitatkozom, mi az egeszseges, mert mindenkinek mas a velemenye errol, es ez igy van jol.

A kerdesem az, hogy a sajat nezeteid szerint te egeszsegesen taplalkozol.

Egy 10-es skalan hanyasra osztalyoznad magad? 1-nagyon egeszsegtelen , 10 - szuper egeszeeges


Ha nem taplalkozol egeszsegesen, annak mi az oka?

-akaratgyengeseg?

-lustasag?

-penzhiany?

-egyszeruen nem erdekel?


2020. máj. 4. 11:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem étkezek egészségesen. Olyan 10/4 körül mondanám.

2-3 naponta eszek chipset, sok húst eszek (igaz csirkemellet, ami tudomásom szerint nem egészségtelen), sok zsíros kaját fogyasztok (sültkrumpli, rántott hús).

A fő gondom az, hogy elég rendszertelenül eszem. Van, hogy nem reggelizek, vagy valamilyen főétkezés helyett inkább nasizok. Kevés zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok, kivéve ez alól a salátát, amit viszont nagyon szeretek. Utálom a vizet (tudom hülyén hangzik), ezért helyette 100%-os gyümölcsleveket és cukros üdítőket iszok. Viszont édes dolgokat szinte alig eszem, elég kevés cukrot fogyasztok (persze a cukros üdítőket leszámítva).

Szóval összességében egészségtelenül étkezem, de nem hinném, hogy nagyon károsan.

Az ok pedig az, hogy nem igazán érdekel. Gluténérzékeny vagyok és úgy gondolom, hogy ha már elég sok kaját mellőznöm kell emiatt az életemből, ne kelljen még többet. Persze 3-4 évvel ezelőttre visszatekintve még egészségtelenebbül étkeztem, ahhoz képest már sokkal jobb a mostani.

2020. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
82%

10ből 8 körülire tenném. Úgy havi 1-2x szoktam "szemét" kaját enni, amúgy tisztán étkezem. Magasabb fehérjebevitel, jó szénhidrátok, sok rost és jó fajta zsírforrásokat fogyasztok.

Az a pár nasi pedig vagy stressz miatti akaratgyengeség vagy párommal megyünk el közös program címszóval fagyizni, sütizni és akkor belefér. Bár ha tehetem, inkább olyan cukrászdába/kávézóba megyek, ahol van neki cukros, nekem meg mentes. Illetve a harmadik kategória, hogy ha kijön valami újfajta nasi, ami megtetszik, akkor szeretném megkóstolni, hogy tudjam, milyen, mert kíváncsi vagyok.


26N

2020. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Általában igen, de nem drasztikusan és nem mindig. 7-8. Sok és sokféle zöldséget, gyümölcsöt eszek, jobban szeretem a halat és a tengeri herkenytűket, mint a húst, nem sok olajat használok, nem sokszor csinálok rántott dolgokat, az ételeim nagy része kiegyensúlyozott. Viszont ha megkívánok valami szemét kaját havi néhány alkalommal, akkor azt eszek mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül. Nem látom értelmét, hogy sanyargassam magam vagy hogy megvonjak magamtól dolgokat.
2020. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt eszem ami jól esik és ízlik, egyszerűen egyszer élünk és úgy vagyok vele, hogy ki kell használni minden percét, amibe beletartozik az is, hogy azt eszem ami jól esik.
2020. máj. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A saját értékrendem szerint - mert ugye ez volt a kérdés - full egészségesen étkezem (10/10), mert azt eszem, amit szeretek, ami jólesik és amennyi jólesik. Amit nem kívánok, nem szeretek, azt nem eszem meg.

Nem zabálok nyakló nélkül, nem is bírok egyszerre sokat enni semmiből. Az értékrendem arra épül, hogy bármit lehet ennyi, amit megkíván az ember szervezete (nyilván nem véletlen, hogy éppen ezt vagy azt az ételt jobban kívánja valaki adott pillanatban). A lényeg a mértéken van szerintem.

A mostanság általános értékrend szerint viszont igen alacsony értékelésem lenne, kb. 10/0, max. 1-2. Alapjáraton utálom a zöldségek nagy részét, van amelyiktől kifejezetten undorodom, még a szagától is hányinger fog el. Innentől kezdve mondhatja nekem várki, hogy mennyire egészséges, akkor sem fogom megenni.

2020. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akaratgyengeség elég fontos tényező.
2020. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!