Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vásároltok gyümölcsöt 2000...

Girlll3 kérdése:

Vásároltok gyümölcsöt 2000 forint/kg áron?

Figyelt kérdés
Gondolok itt eperre és egyéb gyümikre. Szerintem horror áron lehet venni. Mi ennek az oka?

2020. jún. 15. 16:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem nagyon. Panelban lakom, nincs kert. Epret egyszer vettem egy kilót, mert annyira megkívántuk - de ilyen árak mellett sajnos többször nem futja rá. Cseresznyét még nem vettem, azt kibírjuk, hogy egy idényben nem eszünk, de a málna-szezontól előre félek. Kedvenc gyümölcsöm és egyszerűen elképesztő, mennyibe kerül. Paradicsomot nevelgetek az erkélyen, azon kívül maradnak az olcsóbb gyümölcsök és zöldségek, hogy azért a C vitamin-bevitel is meglegyen és ne csak vitamin-tablettából.
2020. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Vásárolok, ha épp azt szeretnék. Nem kell kiloszamra venni.
2020. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon, de néha-néha mikor úgy döntök, hogy na most "megérdemlem".:D
2020. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam, igen.
2020. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Csipkebogyót, áfonyát igen.

Epret nem.

2020. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

Epret nem. A kertben vasárnap szedte le a férjem, nem volt sok, 30 deka, lett belőle egy epres gyümölcstorta. Így két napig tartott. Ma mondjuk vettem egy kiló cseresznyét 1200-ért, de tényleg gyönyörű. Meggyből két kilót, annak kilója volt 600 (út mellett árulták).

Idén baromi drága. A kertben van ribizli, egres, és lesz sárgabarack (a késői fajta nem fagyott el). Nyári alma is lesz. Hát ez van.

2020. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
igen,
2020. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%
Mindig van itthon gyümölcs, de mi pl. nem költünk édességre, rágcsálnivalókra, ami szerintem sokkal többet elvisz.
2020. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%
Ritkán. Brutál árak vannak.
2020. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
51%

Igen, brutálisak a magyar gyümölcsök árai.

Sok féle okból... nem részletezném.


DE bicskanyitogató, igenis az, h 1.000.- Ft / fél kg szép cseresznye, a meggy hasonló, ha szép, de "akciósan" már van fél kg kb. 500.-ért


Piacon ládaszámra dobják ki, mikor már önjáró-kifolyik a ládából, de olcsóbban nem adják (gondolom, máshol sem Mo.-on).


A banán, narancs, amit hoznak a világ másik feléből sokszor, meg kb. 300-400-500 Ft/kg, logikus, ugye? Ananász 400-500/ db, s általában nem 20 dkg-osak...


Szóval van egy felső nem tízezer, hanem felső százezres réteg, meg a "holdudvaruk", az a többszöröse... na, nekik nem számít a magyar gyümölcs ára, bármennyit, bármiből.

Ja, fülemben cseng, ahogy egy VIP hölgyemény a málnából főz épp lekvárt... mondja a rádióban, mert h szezonja van.


Na a többi átlag meg nézzegesse, van mit.

A kínálat óriási, az árak még óriásibbak... nézni lehet, ha nem bírja tovább a szemlélődést, na, vegyen 10 dkg-ot, s ossza be legalább egy hétre, mert többet nem is érdemel, akinek csak annyija van, ez a való-világ, ha nem látjátok, az jó, mert akkor elfogadható keresetetek van, s szerencsések vagytok, meg tudjátok venni a magyar gyümölcsöt. A többség azé nem a szerencsések sorát gyarapítja.


Én is csak nagyon ritkán veszek gyümölcsöt, nagyon keveset, nincs rá keret, nem is úgy néz ki, h a jövőben ez változhatna...

2020. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!