Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vásárlásnál szempont nektek,ho...

Vásárlásnál szempont nektek,hogy állati erőszaktól mentes, vegán, PO (pálmaolajmentes),adalékanyagoktól mentes,szabadtartású, vegyszermentes legyen az élelmiszer ? Ha nem, miért nem ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 24. 07:18
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
47%
20-as, dolgoztam a nissinnél, ott használtunk pálmaolajat, bár nekik van RSPO tanúsítványuk
2020. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
47%
21: És mi az a nissin?
2020. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Instant tészta márka
2020. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

nápolyi, nutella, margarin, kekszek,snackek, ropogtatnivalók, csokik, túró rudik, édességek,mirelit kaják - mirelit pizza, krémek, testápolók, sminkek, rúzsok, takarmány, biodizel



Mi a baj vele :

Minden nap "megölünk" vele kb. 10 orángutánt, a kihalás szélén állnak.Illetbe erdőtüzek, szmog van a gyártó országokba, tehát a lakosság egészségére is veszélyes. Elpusztulnak az esőerdők és nem fognak tudni regenerálódni, szóval nem fogod tudni újratelepiteni őket később sem. A növényzet és az állarfajok is .Sokak szerint a fenntartható pálmaolaj sem fenntartható.

2020. nov. 2. 22:59
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

24: Van itthon csoki, összetevők:

kakaó, cukor, kakaóvaj, tejpor, kakaómassza, tejsavópor, vajzsír, mogyorópaszta.

2020. nov. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
59%
Az ilyen orángután megmentés, környezetszennyezés stb ellen meg nem itt kell tenni, van ezer és egy másik dolog ami sokkal, de sokkal fölöslegesebb, és mégse tesznek ellene, ha amjd azok elhárultak akkor lehet ilyesmikkel foglalkozni amik úgymond kevésbé értelmetlenek.
2020. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

[link]



100féle más elnevezése van a származékainak is, szóval nem feltétlen azt írják rá a termékre, hogy pálmaolaj, sőt, általában nem azt. Sok édességben, csokiban van, a legolcsóbb növényi olaj, ezért éri meg mindenbe belerakni, ami feldolgozott, "mesterségesen létrehozott" élelmiszer vagy kozmetikum.

2020. nov. 2. 23:52
 28/32 A kérdező kommentje:
26, ok,hogy nem mi mentjük meg az orángutánokat azzal, ha nem eszünk Nutellát, de te pl. teszel a hazai környezetszennyezés ellen ? Szerintem párhuzamosan egyszerre több dolog ellen is lehet tenni, ami nem jól működik, tehát állhat a képzeletbeli fontossági lista elején és végén is egy-egy téma, de nem üti egymást a kettő, hogy ne lehetne minddel foglalkozni. Az orángutánok ellen meg tényleg nem nagyon teszünk,más is ezért állnak a kihalás szélén, 30 éves távlatban töredékére zuhant a populáció száma. Akkor az se gáz, ha tiz év múlva már egy sem lesz ?
2020. nov. 3. 00:25
 29/32 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk úgy a szemetet nem dobálom szét az utcán, meg nem öntöm az oaljat a lefolyóba, de azért most hogy csak itt maradjunk a nutelláról nem mondok le, főleg míg ennél sokkal károsabb tevékenységeket is végeznek az emberek.
2020. nov. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Ok, én elfogadom, hogy nem mondasz le róla, sőt ,lehet ez is a vásárlói oldal érve ,hogy miért ne vegyen meg egy terméket, ha meg akarja venni. De mondjuk az sztem nem érv, hogy azért,mert mások ettől károsabb tevékenységet végeznek. Egyébként lehet csinálni is otton meg venni finomabbat, mint a Nutella, én nem igazán szeretem.
2020. nov. 3. 00:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!