Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nem undorodsz a lefagyasztott...

Nem undorodsz a lefagyasztott kajától?

Figyelt kérdés
Nem a készen kapható mirelit kajára gondokok, meg fagyasztott zöldségekre, és társaira, hanem arra, amit otthon főzöl, megmarad, és lefagyasztod. Az a bajom vele, fogalmam sincs meddig áll el, amit beteszek, és ettől eltekintve is olyan undi maradéknak érzem. Nem is szoktam fagyasztani, csak ha nagyon muszáj.

2021. febr. 7. 13:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem romlottak kell lefagyasztani. Ha estére látványosan nem fogy, és szemmel láthatóan nem fog másnap elfogyni a maradék, már a főzés estéjén érdemes lefagyasztani egy részét.

A dobozra meg rá lehet írni mindenféle információt.

Különben sem értem, a "maradék" szót néhányan úgy használják, mintha a "moslék" szinonimája lenne, pedig az is csak étel. Ráadásul olyan étel, amivel már nincs dolog.

2021. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
69%
Hát figyelj. Amikor már romlott, akkor érzed az ízén. Esetleg még rossz esetben penész is megjelenik, de akkor az már több hetes. Állítom, hogy a többség előbb dobja ki az állagának "megromlása" miatt a több napos ételeket, minthogy az ténylegesen romlott lenne. - Én is kidobom emiatt, mert van, amihez 4-5 nap után már nincs gusztusom hozzá, de azt látni kell, hogy nem romlott, csak az állagában következett be változás.
2021. febr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!