Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az olivaolajat az üvegben...

Az olivaolajat az üvegben nincs lehetőségem 25 Celsius alatt tatani hetekig. Meddig fogja kibírni?

Figyelt kérdés

Sok más embernek szintén nincs lehetősége nyáron hűvösen tartani. De meddig tartja meg nagyjából a minőségét? Szerencsére sötét üvegű, szűz olavaolaj.

Hűtőben, mint sokan tapasztalják, sajnos megkásásodna, így ez az opció kiesik.

Esetleg ha jégakkut cserélgetek, és azt teszem köré, még hűtheti, az jó?

Melyik az a hőmérsékleti tartomány, amelyen tárolható, tól/ig?



2021. aug. 17. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én soha még nem tároltam semmilyen olajat (oliva, kukorica, szója) hűtőben, de nem lett egyiknek sem semmi baja, pedig nem vagyok egy "olajmágnás". Hónapokig tart, míg elfogy. Alsó szekrényben tárolom, mert ott van a leghűvösebb (a meleg levegő felfelé száll).
2021. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan berakhatod a hűtőbe a nagyját, de egy keveset hagyj kint. A lényeg a sötét üveg (vagy alufóliázd be) hűtőben ledermed, de kit érdekel, a víz is megfagy. Kiveszed, visszaolvad.
2021. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a konyhaszekrényben tárolom de soha nem lett baja
2021. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem szaküzletben vásárolt, kifejezetten prémium minőségű olajról beszélünk, a válasz az, hogy tökmindegy hol tárolod. A Bertolli meg a lidlis sajátmárkás olajok és a többi hasonló színvonalú terméken nem nagyon tud mi látványosan megromlani.
2021. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. aug. 18. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!