Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Élelmiszeren lehet/egészséges...

Élelmiszeren lehet/egészséges spórolni?

Figyelt kérdés
Az olcsóbb , vagy a drágább dolgot veszitek meg, vagy szimplán azt ami jobban bevált? Szoktatok új dolgokat kipróbálni, esetleg vannak tippjeitek, trükkjeitek, hogy hogyan spóroltok egy élelmiszer bevásárláson? Vannak márkák amiket kerültök, vannak amiket kifejezetten kerestek?

2021. aug. 29. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, csak ne menjen a minőség rovására. Figyelni kell az akciókat, tartós élelmiszerből ilyenkor többet célszerű vásárolni. Vannak jó minőségű saját márkás termékek is. Sajnos a piacok újabban nem az olcsóságukról híresek, ezért nem igazán ajánlom.
2021. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Lehet hat. Leginkább azzal, ha előre megtervezed a menüdet minimum egy hetre és csak azt veszed meg, amkk ahhoz szükséges.
2021. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Ha az egészséget is szem előtt tartjuk lehet is meg nem is, attól függ hogy mennyire akarsz változatosan enni. Nálam a vége az hogy drágábban jövök ki amióta odafigyelek hogy változatos és egészséges legyen az étel.

A legjobb ha bio, ha nem is az akkor ha lehet adalékanyag mentes, de ha nem is az akkor legalább kevés adalékanyag legyen benne. Itt megjegyzem hogy van hogy a drága ételekben van a több adalékanyag, szóval az hogy drága nem mindig jelent minőséget. Sokszor kötök ki ott hogy az alapanyagokat veszem meg és én csinálom meg otthon. Viszont ez időigényes úgyhogy néha a bolti veszem.

Szeretek tesztelni, van hogy megveszek 3 féle márkát és megnézem melyik a finomabb, a mellett hogy a cimkéjét is átbogarászom. A két dolgot mérlegre teszem. Mert hiába olcsó valami ha tele van mesterséges szerekkel, és hiába jó valami ha nekem drága. Szóval mindig mérlegelek.

1És ültettek a kertbe a kedvenc fűszernövényeimből és zöldségeimből, ezt nevezhetem spórolásnak is, viszont időigényes mert foglalkozni kell vele.

Én is ajánlom azt higyha akció nem könnyen romlandóból (igazi akció) amit akarsz akkor nézd meg a lejárati dátumot és ha már úgyis elhasunálod vegyél sokat belőle. Mert előbb utóbb úgyis venni fogsz csak drágábban. De ugyanez vonatkozik a mosószerre meg a samponra is. Ha amit akarsz olcsóbb akkor vegyél többet. Ha 1 év múlva fogy el a testapolo akkor akkor. Ha 1 év alatt használod el borotvát akkor annyi idő alatt. Férfiaknak pl gyakran venni kell miért ne lehetne többet venni ha éppen olcsó? Csak példa volt de ilyenekre gondoltam.

2021. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem lehet egy mértékig. Előttem már sok jó tippet leírtak. Olcsóbb, ha tervezel előre. Idényzöldséget, gyümölcsöt kell választani mindig. Tervezni a menüt. Akciókor többet venni. Azt viszont figyelni, hogy amiből bespajzoltál ne romoljanak el, mert akkor nem spóroltál semmit, ha megy a kukába.

Másrészt eleve nem veszel meg bizonyos élelmiszereket, nasik, cukorkák, szénsavas üdítők, de még a gyümölcslé sem egészséges a cukortartalom miatt. Nem veszel péksütiket, chipset, energiaitalt, finomított cukrot, lisztet stb. Ha ezeket kihúzod és az édességet, péksüteményt magadnak készíted otthon, akkor is spórolsz. Ehelyett magvas, teljeskiőrlésű, durum termékeket vagy alapanyagokat vásárolsz. A mirelitet sem szabad megvetni, jobb, mint a konzerv és nem olyan rossz, mint az emberek gondolják. Manapság olyan fagyasztási technológiát alkalmaznak, amely nagyrészt megőrzi a vitaminokat, sőt a rosttartalom változatlan marad. A rostos táplálkozás pedig fontos.

2021. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!