Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az édes vízi hal is egészséges?

Az édes vízi hal is egészséges?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy nem mindig veszek tengeri halat, mert após horgászik, és tőle kapunk pontyot! Van olyan egészséges, mint a tengeri? 2 éves kislányunk nagyon szereti a halat, de drága lenne mindig tengerit venni. Ha úgy van, szoktam neki rio mare-t venni, de abból is megtud enni 2 konzervet.
2021. okt. 19. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal egészségesebb. Olvass utána kicsit a tengeri halászatnak, a sok sok szennyezésnek stb. Jobb,ha hazai halat fogyaszt.
2021. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem leginkább attól függ, konkrétan honnan van. Ha egy antibiotikumos túlzsúfolt posványból akkor nyilván nem egészséges, normális tartási körülmények között vagy vadvízben meg egészséges.

Őszintén szólva a tengeri halat én már el is hagytam pedig imádtam az ízét, de már rossz arra gondolni hogy mennyi mérget öntünk a tengerbe, abból enni nekem már nem lenne gusztusom. Én nem szeretem az édesvízi halakat, de egészség szempontjából ezerszer inkább azt választanám.

2021. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Sokkal egészségesebb, mert a tengeri hal sós.
2021. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Igen, kivéve, amikor beteg. :)

Sajnos az omega-3 zsírsavak, amik miatt igazán egészséges a halfogyasztás, a tengeri halakban vannak. Édesvízi halak közül pl. a busában található jelentősebb mennyiség, ha nem zavar a szálka.

2021. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem attól függ hol, és milyen helyen fogták ki. Az édesvízi halaknál jobb, ha azt folyóból, mint tóból, de ez is változó. A tengeri halakban, ha jól tudom magasabb a higany tartalom, mint az édesvíziben, de aztán lehet rosszul tudom.
2021. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Ige, sőt jobban. Ráadásul a higanytartalomtól sem kell félned.
2021. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!