Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kinek mi a véleménye a növényi...

Kinek mi a véleménye a növényi eredetű sajthelyettesítőkről?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem a tofura gondolok (bár ilyen vélemények is érdekelnek), hanem a növényi olajból készített "sajtokra".

2021. nov. 26. 15:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt van az előző interaktív formában is, a jobbszélen kell bekapcsolni a szektorok szerinti felosztást. 1kg sajt 21kg-nyi szén-dioxid ekvivalens kibocsájtást okoz, abból 100g a szállítás.


[link]

2021. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, nagyon jó ez a cikk!
2021. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Hálás vagyok, hogy létezik. Többen is tejfehérje érzékenyek a családban, ezeket legalább ehetik.
2021. nov. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát az összes tejtermékhelyettesítő (tejföl, sajtok) zsíros vacak sajnos. Joghurt helyett soyagurtot vagy mandulaalapú készítményt használok ha kell, azoknak az összetétele megfelelő. De a vegaföl és a sajtok…. Kókuszzsír meg 25 adalékanyag. Makróban meg full zsír, semmi fehérje.

Én korábban imádtam a sajtokat meg a túrót, de teljesen elhagytam őket. Szokott lenni a hűtőben kis zacskós reszelt vegán sajt, egy-két kajára rakok egy keveset (pl néha a csicseri omlettemre, töltött zöldségekre…). A vegaföld is szoktam néha használni pici mennyiségben, pl székelykáposzta, de ezek nagyon nincsenek benne a mindennapi táplálkozásomban.

Azt mondom, hogy ha valaki annyira sóvárog ezekért, hogy nem tudja őket elhagyni, az egyelőre ne legyen vegán, álljon meg a laktovegetáriánusnál. Vagy amúgy sajtot nem bonyi csinálni néha otthon, én már párszor készítettem, kesu és sörélesztőpehely alappal, sokkal több benne a tápnyag, mint a boltiban.

2021. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ízre jó állagra oké, de annyira zsíros, hogy nem bírja a gyomrom😢

Pedig abba kéne hagynom a tejtermékek fogyasztását

2021. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!