Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Juhtúrót lehet valamivel...

Juhtúrót lehet valamivel helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Imádom a juhtúrót, pl. pizzaalapban, vagy sztrapacskán.

Viszont miután eszek belőle, borzalmas rosszullétet okoz, pláne tejföllel keverve. :(

A tejfölre láttam recepteket is meg bolti kész terméket is, ami növényi helyettesítő, az nem gond.

A juhtúrót ki lehet váltani valamivel, aminek hasonló az íze de "kíméletes"?


2021. dec. 8. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Tehéntúró? Picit megsózva, vagy pici camambert belemorzsolva.
2021. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1

Hát én úgy értettem, hogy tejmentes dologgal lehet-e helyettesíteni.

Nem szeretném részletezni a tüneteim, de nagyon megszenvedem a tejes dolgok fogyasztását...

2021. dec. 8. 11:47
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Laktózérzékeny vagy, vagy kompletten minden tejtermékre (minden alkotórészére) allergiás?


Vagy epeproblémát okoznak a tejtermékek?

2021. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3

Tesztelve még nem voltam, de a laktózmentes tejtermékektől is tüneteim vannak, szóval nem hinném hogy laktózérzékenység.

Konkrétan hányingert és hasmenést okoznak, de nem ezt szeretném kitárgyalni - akkor az egészség topicba írtam volna. :) El fogok menni vizsgálatra, tervben van, ez a rész majd akkor tisztázódik.


Van bármi növényi "hókuszpókusz", aminek megközelítően hasonló íze van, mint a juhtúrónak?

2021. dec. 8. 12:06
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

4: nincs ilyen..

Az összes vegán v. hasonló műsajt, műtúró kb. íztelen - és csak fűszerekkel, egyéb ízfokozókkal lehet valami ízt belecsempészni.


Itt pl. szójából, azaz tofuból csinál körözöttet:

[link]


De annak nem lesz igazán juhtúró íze, inkább csak hagyma-paprika-köménymag adja meg az ízét. Mert a tofu kb. radírgumi-ízű... :)

2021. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5

Én szeretem a tofut is meg a növényi "sajtot" is. :)

Amit linkeltél az tök jól hangzik szerintem, tutira kipróbálom.

2021. dec. 8. 12:33
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
A növényi sajt kutyatejből kédzül?
2021. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Miért készülne abból?

2021. dec. 8. 13:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Odaírhattad volna a kérdésbe, hogy vegán "juhtúrót" keresel, nem lenne mindenki szarrá pontozva.


Angol oldalakon keress recepteket, magadnak kell kikísérletezni, melyik hasonlít a juhtúróra leginkább. Mint ez:


[link]

2021. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

Abba meg belekötnének, hogy ami túró, az nem lehet vegán. :/ Meg amúgy se ragaszkodok hozzá hogy vegán legyen, szimplán csak tej ne legyen benne.

Én nem pontoztam le senkit, sajnálom ha mások igen.


Köszi a linket!

2021. dec. 8. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!