Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Őszintén, mennyi élelmiszert...

Őszintén, mennyi élelmiszert pazaroltok el egy hónapban?

Figyelt kérdés

A statisztikák szerint egy család simán kidob több kilogramm élelmiszert havonta. Én erre nagyon érzékeny vagyok, odafigyelünk, tudatosan vásárolunk, így nálunk tényleg szinte semmi nem megy kukába, egy darab paradicsom sem, de én is látom, hogy sokan a főtt ételt is kidobják...


Nekem ez nagyon fura, pláne a jelenlegi helyzetben nem érzitek luxusban, mikor ételt dobtok ki? Őszintén, nálatok mennyi az annyi?



2022. ápr. 8. 21:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

Pékárut viszonylag sokat, mert szeretjük a frisset, ellenben nagy a család, és borzasztóan kiszámíthatatlan, mennyi fogy.

Luxus vagy sem, szerencsére nem kell ezen rágódnunk. Gazdagok nem vagyunk, de annyira szegények sem, hogy ez anyagilag is érdekeljen.

2022. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Szüleim miatt sokat, de ők más generáció. Ők szegénységben nőttek fel, ergó ritkán jutott sok az egész családnak sőt inkább kevesebb. Ezért nem hibáztatom őket, hogy mivel most már megtehetik, még ha nem is a szó legszorosabb értelmében de pazarolnak. Ez egy generációs szakadék.
2022. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semmit.


Olyan helyen lakom (Budapesten), ahol kiteszem a maradékot a hajléktalanoknak. Kenyeret gyak.lag soha nem dobok ki.

2022. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ha mégus akadna valami kidobandó arra van jelentkező egy mindenevő kutya formájában :-)
2022. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

Én szerintem sokat.

Egyedül élek főzok magamra, de mindig ki dobom a felét mert sok lett, és 3 nap után megromlik.

Megveszek fél kg kenyeret, 3 nap múlva a felét ki kell dobni mert penészedik. Megveszek egy liter tejet a reggeli kávéhoz. 4 nap múlva a 3/4 ét kidovim mert megromlott.

2022. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit.
2022. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Belsős infók szerint a csirkehús lesz sokszoros a mostani nak 3-4 hónap múlva. (2 hónap múlva elfogy a csirkekeltetők föl halmozott táp maradéka és ha sikerül is valahonnan venni az sokszoros áron lesz)
2022. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem ide akartam
2022. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

"Ez egy generációs szakadék."


Baromság. Csak a te szüleid ilyenek. Én inkább pont azt látom, hogy az idősebbek elvi kérdést csinálnak abból, hogy ételt nem dobunk ki, a fiatalabbak meg lazán kidobják.

2022. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül élek és mostanában mindent megteszek, hogy ne kelljen kidobnom ételt. Inkább megyek többször boltba és annyit veszek mindenből, amennyi biztosan elfogy, meg olyan dolgokat, amiket éppen kívánok . Sajnos a fizetésem nem emelkedett, az infláció pedig nagyon magas, szóval nincs szívem pazarolni az ételt. Néha inkább magamba tömöm, akkor os, ha már nem esik jól, csak ne kelljen kidobni. Én már a másik véglet vagyok, főleg mostanában. Nem azért dolgozok annyit és költők sokezer forintot, hogy utána a kukában landoljon az ennivaló.
2022. ápr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!