Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Őszintén, mennyi élelmiszert...

Őszintén, mennyi élelmiszert pazaroltok el egy hónapban?

Figyelt kérdés

A statisztikák szerint egy család simán kidob több kilogramm élelmiszert havonta. Én erre nagyon érzékeny vagyok, odafigyelünk, tudatosan vásárolunk, így nálunk tényleg szinte semmi nem megy kukába, egy darab paradicsom sem, de én is látom, hogy sokan a főtt ételt is kidobják...


Nekem ez nagyon fura, pláne a jelenlegi helyzetben nem érzitek luxusban, mikor ételt dobtok ki? Őszintén, nálatok mennyi az annyi?



2022. ápr. 8. 21:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

Semennyit.

Néha kenyér marad meg, de abból csinálok bundáskenyeret, melegszendvicset.


5-ös válaszoló, amikor főzöl, minden hozzávalót felezz meg.

Fél kg kenyér helyett vegyél negyed kilós bagettet, cipót, vagy pár db kiflit, zsömlét.

1 l tej helyett pedig vegyél Maresit, vagy azt a pici egyenként csomagolt tejszínt, vagy tejport.

2022. ápr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Kenyeret max
2022. ápr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
Változó . Igazából igyekszünk mindent kihasználni , és ha már fizettünk valamiért, azt el használni . Az utóbbi időkben pl sok kenyeret dobtunk ki, azóta inkább le fagyasztjuk ahogy megvettük, a mikrónknak van egy elég jó funkciója, azzal olyan, mintha épp most sült volna:) sokszor veszek paradicsomot, uborkát, csírát és egyéb zöldséget, de a párom nem zöldség kedvelő. Én igyekszem időben elfogyasztani . Sajnos a heti bevásárlás zöldség tizede kb a kukában landol ( egyedül nehéz pl megenni x adag paradicsomot :))) Illetve sokszor főtt étel is, túl sok készül, van, hogy inkább hideget eszünk helyette, másnap meg már nem érezzük ehetőnek a főtt ételt. Ha tippelni kellene, zöldséggel, étellel együtt kb 0.5-1kg között dobunk ki ételt. Az olyan, ami másnak sem alkalmas, igazából jobb kiszereléseket hiányolok, ahol magad tudod kikérni, mennyit vennél egy adott termékből . Feleslegesnek tartom az előre csomagolt , pl babot, borsót, zöldséget, stb.
2022. ápr. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13-as, lassan minden városban van csomagolásmentes bolt, ott ki tudos mérni magadnak.
2022. ápr. 9. 07:56
 15/24 anonim ***** válasza:
87%
Semennyit nem dobunk ki. Igyekszünk tudatosan vásárolni és főzni, ha mégis marad valami ott a fagyasztó.
2022. ápr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Luxus vagy sem, szerencsére nem kell ezen rágódnunk. Gazdagok nem vagyunk, de annyira szegények sem, hogy ez anyagilag is érdekeljen"


De az nem zavar, hogy másnak, pl. gyerekeknek azért nem jut kenyér, mert ti kidobáljátok?


Ha mindenki odafigyelne, nem kellene ennyi gabona nekünk, mehetne más, szegényebb országoknak is...

2022. ápr. 9. 10:16
 17/24 anonim ***** válasza:
27%

16

Nem kell szegényebb országoknak küldeni, mivel ma Magyarországon gyerekéhezés van...

2022. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
#16 naiv vagy, ha azt hiszed, így működik a világ és a gazdaság. Ha én nem veszem meg, nem fog megszűnni az éhezés sehol. Akinek nincs pénze megvenni az ételt, annak nem fogják oda adni ingyen, csak mert én nem veszem meg. Lesz akkor a gabonából üzemanyag vagy whiskey, de nem osztogatják szét a szegények közt.
2022. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%
Akik a kenyeret és pékárut mondják miért nem használjátok a fagyasztót? Frissen megveszitek, felszeletelitek és be a fagyóba. Amikor kell, kiveszed, amennyit megeszel és beteszed rövid ideig a mikróba. Olyan, mint a frissen sült. A férjem is elutasította, inkább ette többnaposan, majd kuka. Aztán ő is rájött, hogy így nemcsak finomabb egész héten, de nincs pazarlás sem. Próbáljátok ki egyszer!
2022. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%
Én is a fagyasztóra szavazok. Sokan akik leszólják, szerintem még ki sem próbálták (pékáruval). De tejet is le lehet fagyasztani. Nekem többféle méretű dobozaim is vannak egészen 125 ml-ig. Egyedül talán friss zöldséget/gyümölcsöt nem érdemes házilag lefagyasztani, mert nem tesz jót az állagának. Lehet kapni olyan fagyasztott, vagy csak csomagolt péksüteményeket is, amiket sütőben kell készre sütni, nagy család esetén ezt is megfontolnám kidobás helyett. Készételt pedig az első nap be lehet tenni kiadagolva.
2022. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!