Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Őszintén, mennyi élelmiszert...

Őszintén, mennyi élelmiszert pazaroltok el egy hónapban?

Figyelt kérdés

A statisztikák szerint egy család simán kidob több kilogramm élelmiszert havonta. Én erre nagyon érzékeny vagyok, odafigyelünk, tudatosan vásárolunk, így nálunk tényleg szinte semmi nem megy kukába, egy darab paradicsom sem, de én is látom, hogy sokan a főtt ételt is kidobják...


Nekem ez nagyon fura, pláne a jelenlegi helyzetben nem érzitek luxusban, mikor ételt dobtok ki? Őszintén, nálatok mennyi az annyi?



2022. ápr. 8. 21:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Föleg pékàrut dobok ki én is sajnos nincs lehetöségem lefagyasztani sem egy kicsi fiòk a fagyasztòm mert kis lakàsban élek.Ha lenne egy nagy mélyhütöm màs lenne. Bàr sok felhalmozòdna akkoris ott.
2022. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem dobok ki semmit, ami nem romlott vagy penészes. Komposztálója sajnos nincs a háznak, ezért sok (fogyasztásra amúgy is alkalmatlan) növényi nyesedék kerül a kukába, de ennél többet sosem pazarlok. Maradékaim nincsenek, ismerem a fogyasztási szokásaimat, ennek megfelelően vásárolok.
2022. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Már szinte semennyit, tegnap pl. egy hónapja lejárt toast-kenyérből készítettem melegszendvicset, semmi baja nem volt (hűtőben volt a kenyér, fagyasztóm perpill sajnos nincs).
2022. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
13 voltam. Igen, tudok ezekről, sőt többször voltam is. Egy gond van. Elég változó az életünk. Igyekszünk egy hétre előre vásárolni. De sajnos sokszor nem úgy alakul a hét, ahogy terveztük. Például a hétből most 3 napot nem otthon töltöttem, amit későn tudtam meg. Nálunk ez elő fordul. Igyekszünk ésszerűen vásárolni , utáljuk a pazarlást. Amit lehetett el csomagoltam es vittem magammal . De ettől eltekintve ha sikerül tartani a heti tervet, szinte pazarlás nélkül sikerül megúszni .
2022. ápr. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!