Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egészséges hosszútávon, ha...

Egészséges hosszútávon, ha CSAK csirkét, halat és zöldségeket eszem?

Figyelt kérdés

2022. máj. 14. 18:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja láttam egy érdekes műsort. Valamelyik népcsoportban feltűnően magas a 100 éven felüliek aránya és nagyon alacsony az érrendszeri megbetegedések és a demencia aránya. Azt vizsgálták, hogy köze van e az étrendnek ehhez. A végén kihoztak egy összetevőt, ami ezt eredményezi. A náluk gyakori lila édesburgonya a "felelős" érte. Ugyanaz az összetevő van a legtöbb lila színű gyümölcsben, zöldségben is. Valami antioxidáns féle, amit az élelmiszer ipar színezéknek használ. Szeder, áfonya, ami most megmaradt a fejemben. E163-as számmal lehet beszerezni. Arra gondoltam, hogy én ezt kipróbálom hosszú távon. Végül is egy tudományos műsor volt, bízom benne, hogy helyes volt a megállapításuk. 2,5mg / Kg dózist ír a net, mint ajánlott mennyiség, csak az nem világos, hogy az ember testtömegére vonatkozik, vagy az étel tömegére. De valószínűbb a testtömeg. Bocsi, ha nem kérdésre adtam a választ, de gondoltam érdekelhet benneteket, ha már az egészségről esett szó.
2022. máj. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Ez valóban érdekes, akkor színéből ítélve meglehet a lilakáposztában is? Lila édesburgonyát nem nagyon szoktam látni itt. Fagyasztott formában sem vész el a szederből pl? A frisset, mire megenném, szerintem már cvitamin se sok maradna benne.
2022. máj. 15. 08:48
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a lila káposztát is említették.
2022. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!