Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Száraz áru miben tartható el...

Száraz áru miben tartható el hosszútávon?

Figyelt kérdés

Pl liszt, cukor, rizs, bab, zab, stb.

Ha kiveszem a bolti papír / műanyag csomagolásból, és átöntöm üres befőttes üvegbe, az úgy jó? Vagy az nem teljesen vákuum mentes, és tönkre fog menni?


Köszönöm.


2022. febr. 26. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én üvegedényekben tárolom, és csak olyan befőttes üveget használok, amiben még semmi sem volt (a liszt pl. átveszi a savanyúság szagát a kupakról, akármivel mosod el. Ha hipózod, akkor a liszt hipószagú lesz). Bár a legtöbb tároló edényem ilyen vagy hasonló

[link]

2022. febr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Még sosem láttam boltban vákuumcsomagolt lisztet, cukrot, rizst, babot és zabot sem...
2022. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

#2

Megveszem a boltban, hazaviszem, és átöntöm a vákuumzáras üvegbe. Semmilyen soklábú nem fér hozzá, még véletlenül sem, és nem is párásodik, ha a levegő nedvességtartalma magasabb. Van vagy 10 ilyen üveg tárolóedényem, mindegyik felcímkézve, némelyik kisebb, némelyik nagyobb, de mindegyik vákuumosan zár, mert ez a legfontosabb.

Üzletben nyilván nem árulnak vákumcsomagolt lisztet/cukrot stb.

2022. febr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
A lisztnek pl. hosszabb távon egyáltalán nem tesz jót a légmentes tárolás.
2022. febr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen jól záródó tetejű edénybe. Nem kell se légmentesnek, se üvegnek lennie.
2022. febr. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

5

Szerintem igen. Még 15-20 év múlva is liszt a liszt, nem csomós, nem bogaras, nem kukacos. Szegény nagymamámnál találtunk a halála után a kamrában dátummal is felcimkézett lisztes, cukros, mákos, rizses, és babos üvegeket. Mindent felhasználtuk lassacskán, és semmi bajuk nem volt. Még a bab sem volt túl száraz, simán megfőtt a szokásos áztatási idővel.

Mielőtt elítéled a vákumos tárolási módszert, gondolj a pár ezer éves sírkamrákra és múmiákra, meg a körülöttük talált élelmiszerekre. De a zöldségeknél is működik, ha pl. fejes salátát légmentesen becsomagolsz egy zacskóba és beteszed a hűtőbe, akkor még két hét múlva is ropogós leveleket eszel. Ha csak simán berakod a hűtőbe, már harmadnap töttyedt.

2022. febr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

6, szerintem értelmetlenség egy ilyen témában 15-20 években gondolkodni. Anekdotának jó a sztorid, de amúgy?


Pár hónapra akármelyik műanyag ételtároló doboz is jó. Én olyanban tartom, az elmúlt 10 évben, amióta a mostani lakásban lakom egyszer történt kukacosodás.

2022. febr. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Bocsánat, a 4-esnek akartam írni a válaszomat a 15 évről. Természetesen én sem ilyen hosszútávra gondolok, amikor lisztet-cukrot-stb. veszek. Én csak sűrítésre és palacsintának használom a lisztet, de így is elfogy egy hónap alatt egy kg liszt. De, ezzel együtt, nekem üveg tárolóim vannak.
2022. febr. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát nagyanyám anno szimplán abban zsákban tarolta, amiben haza hozta a molnártol. 50kg zsákok voltak, ha jól emlékszem.
2022. febr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Eddig még nem táraztam be akkora mennyiséget semmiből, ami max. egy hónap alatt el nem fogyott volna, így nekem teljesen jó zacskóban is.

Nálam a konyhaszekrény csukott részén vannak ezek, a fene sem nézegeti őket. Nyilván, ha nyitott polcon lennének kirakatban, akkor betenném valami pofás tartóba, de így nem.

2022. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!