Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egyetemistaként nagyjából...

Egyetemistaként nagyjából mennyi pénz megy el kajára? Milyen élelmiszereket vásárolsz, miket főzöl?

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagy szüleik is írhatnak, vagy bárki aki úgy érzi tud tanácsot adni.

Egyedül élek, tehát csak magamra vásárolok és főzök. Hétvégente haza szoktam menni, ilyenkor otthonról hozok magammal kaját (főtt ételt, illetve “hideget”, vagy alapanyagokat, mikor mit), illetve magam is szoktam vásárolni, főzni, rendelni (a szüleimtől kapok pénzt). Viszont az még nem állt be, hogy kb. mennyi pénz lenne a reális mondjuk hetente vagy havonta számolva. Próbálok odafigyelni rá, hogy ne pazaroljak és jól gazdálkodjak, de még nehezen találom az arányokat (mi az ami egy főre elég), nem mindenből lehet kis kiszerelést venni (a kisebb általában ugye drágábbra is jön ki) néha megromlik ez-az, és az akciókat sem tudom nagyon kiválogatni (vidéki egyetemváros, nem olyan jó a tömegközlekedés és nem feltétlenül szeretnék ide-oda gyalogolni a szatyrokkal mert itt éppen ez akciós, ott meg az). Úgyhogy kíváncsi lennék, hogy hasonló helyzetben kb. mennyi pénz megy el nektek élelmiszerre.


2022. jún. 9. 15:42
 1/6 anonim válasza:
100%

Albérletben élek, hétvégente vagy hazajárok, vagy a barátom családjához. Magamra főzök, rendelni sose szoktam. Ha hazamegyek, akkor több napra hozok főtt ételt, kenyeret, felvágottat, sajtot, ez általában kitart kedd-szerdáig. Ha a barátomhoz megyek, akkor csak hétfőre szoktam hozni főtt ételt, mást nem.

Én általában 30-40 ezer forint között költök élelmiszerre, amiből általában 2-3 naponta főzök, reggelizem és vacsorázom. Ha nagyobb akció van, akkor megveszem a terméket akkor, ha fagyasztható, pl. virsliből rengeteg van a fagyasztóban mindig, kenyeret is szoktam lefagyasztani. Ha marad főtt étel, és fagyasztható, akkor azokat is el szoktam tenni, jól szokott jönni, ha csak 1 adag kaja kell gyorsan, így kikapom a fagyasztóból és boldog vagyok :D így elkerülhető a rendelés is.

2022. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Majd leírják, hogy 10.000 Ft. :D

Egyesek egy párhuzamos univerzumban élnek, ahol minden kaja tizedannyiba kerül, mint itt.

2022. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Fogalmam sincs mert sose számoltam de én keveset eszek szóval nekem a napi kaja ha rendelek mondjuk kínait vagy valami napi 2000 Ft ból megvan. Esetleg ha éhesebb vagyok még eszek házilag csinált szendvicset. Vagy veszek ilyen pár száz forintos Soba tésztát, vagy egyéb kész kaját.

Viszont tudsz spórolni különböző alkalmazásokkal pl. Lidl plus, Tesco club card, My Spar, Penny alkalmazás. Néha nagyon jó akciók vannak benne.

2022. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül élek és magamról gondoskodom. Sajnos nekem senki nem csomagol több napra, így a havi ételkiadásom 50ezer, (reggeli/ebéd/uzsonna/vacsora) úgy, hogy főzök és nem rendelgetek.

Ennek alapján úgy gondolom, hogy akinek csak nagyjából 15 napot kell megoldania és nem túl rutinos ezen a téren, annak éhezés nélkül a 30-35 a reális.

2022. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Havi kb 40 ezer, mostanában inkább 50.

Egyedül, rendszeresn főzve, vegyesen. Abból főzök ami akciós lasagnetol toltott paprikan es fasirton at a spenotfozelekig es sajtos twjfolos tesztaig mindent

2022. jún. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40ezer reàlis lehet nàlam is kb annyi pedig igyekszem odafigyelni és nem vagyok nagyetkü.
2022. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!