Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kenyér beszerzési ára mennyi?

A kenyér beszerzési ára mennyi?

Figyelt kérdés
Tól-ig érdekelne, mert tudom hogy pontos számot nem lehet ebben mondani. Csak kíváncsiságból érdekelne mert az 1kg-600ft kezd nagyon gáz lenni.

2022. júl. 30. 10:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem mindegy neked? A nagykereskedői árak, meg a sütőüzemek álbeszerzési árai nem rád vonatkoznak. Nekik nem ilyen minimális mennyiségű hozzávalókat kell megvenni ehhez, mint neked, jó hogy kedvezőbben kapják. Cserébe egy egész ipart kell működtetniük, az embereket kifizetni etc etc.

Teljesen irreleváns kérdés

2022. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Édes istenem...A kenyeret nem beszerzik, hanem sütik. A hozzávalók liszt, víz, kovász/élesztő, só.


A liszt szintén nem terem a természetben, azt is el kell készíteni, valamilyen gabonából.


Na ez az, amiből a világon most hiány van (Ukrajna + India).

2022. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Örülj neki, ha 600-ért veszel kenyeret.


Én 690-ért veszem a 40 dekásat - igaz, príma minőség, durumbúzából. Az utolsó morzsáig elfogy.


Amúgy pedig próbálj kilépni a háziasszonyi gondolkodásmódból, hogy "de csak 60 ft egy fél kiló liszt"....


Egyébként lehet otthon sütni, ha drágállod a boltit.


De egy vállalkozásnak millió költsége van, nem árulhatja szerelemből alapanyagáron a termékeket. A kenyeret sem.


Kezdve a boltberendezés, vagy ha pékség, akkor a kemence, egyéb dolgok bereendezésétől a bolti alkalmazottak fizetése, a helyiségbérleti díj, a sokféle adó, könyvelő, stb. stb. - ezek mind rárakódnak az alapanyag árára. És ugye még profitot is kell termelnie, hiszen ki az a bolond, aki úgy vállalkozik, hogy nem akar hasznot....?

2022. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Arra gondolsz, hogy a péktől, sütőüzemből mennyiért veszi a bolt?
2022. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem mindegy az neked?
2022. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem fogalmad sincs, mit jelent a beszerzési ár!
2022. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem te inkább az ELŐÁLÍTÁSI költségre gondolsz, ami kb. a fele kétharmada lehet a kiskereskedelmi árnak.
2022. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Most volt a tv-ben egy kis pékség, ami bezár, mert a havi villany számlájuk 100 ezerről felment 500 ezerre.

Ők nem kapnak rezsicsökkentést.

A tulaj azt mondta, hogy 2500 ft-ért kellene adnia egy kiló kenyeret, de azon még nem lenne haszna...

2022. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Whoo whoo emberek nyugaloooom felrobban a fejetek a végén🤣🤣🤣

Én a boltokra gondoltam hogy mennyiért veszik meg a kész kenyeret.

2022. júl. 30. 14:08
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
9. Üzleti titok.
2022. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!