Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire spóroltok az élelmisz...

Mennyire spóroltok az élelmiszeren pl. a két évvel ezelőtti szokásaitokhoz képest?

Figyelt kérdés

2022. szept. 13. 09:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
az augusztust végigkoplaltuk, így 350 ezer helyett csak 250 ezret költöttünk kajára, de hosszú távon ezt nem lehet bírni.
2022. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Jobban meggondolom, elmenjek-e vásárolni, amikor a hűtő még tele van, csak azért, mert akciós termékeket láttam.

N

2022. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Semennyire. Eddig is azt vettük meg, amit szeretünk, amit nap mint nap eszünk, ez továbbra is így van. Nem vettük felesleges dolgokat eddig sem
2022. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Sokkal jobban.

Nemhogy termelői termékeket (pl kecskesajt) nem veszünk, de már pl sima olcsó trappistát sem. Méz helyett olcsó édesítőszert veszek (sok fogy kávéba).

Nem veszek ananászt, avokádót, stb fancy dolgokat.

Csak alap dolgok vannak a hűtőben, mindegyik sajátmárkás olcsóbb fajta.

2022. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy vásárolok. De eddig sem költekeztem ész nélkül. Nem kell nélkülözni, de nem is vagyok az a típus, aki feleslegesen költ. Másban sem, nemcsak kajában.

Pl. nekem fura, hogy olyan tanácsokat adnak spórolásra, hogy nem kell folyatni a vizet fogmosás közben :D ez nekünk gyerekként is tök alap volt.

Kajával is így vagyok. Megveszem, ami kell, amit megkívánok. De nincs az, amit sokaknál látok, hogy rájuk romlik a sok kaja, és mindent kidobnak.

2022. szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
Semennyire.
2022. szept. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
Semennyire, mert többet keresek, mint 2 éve.
2022. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem figyelni az akciókat, minden hét elején összeírom a 3 nagx lancot hogy mikortól mi akciós

Befőztem lecsót és lecsóalapot az akciósbol, amit eddig soha. De ha most 800 a paradicsom, ki tudja mennyi lesz télen

Nem veszek semmi szárazárut csak ami teljesen elfogyott (rizs, tészta, bulgur stb). Régebben amikor megláttam vagy akicós volt ilyeneket mindig vettme. Most elkezdtem felélni a készletet és ha akcios, akkor veszek csak mikor elfogyott

Lekvart is befoztem tkbbet mint szoktam hogy telen ne kelljen friss gyumolcsot venni

Viszont a márkából nem adok lejjebb. Szóval ugyanúgy magas hustartalmú sonkát veszek, viszont nem 5-6 ezerért kilóját, hanem kifigyelve az akciókat 3400 korul mint ami regen is volt

Lakasba semmit nem veszek. Pl tarolasra papridobozokat vetettem be.

Sokmindent fagyasztok, pl ha van okcson sajt akkor lereszelem geppel, megy a fagyadztoba es onnan mindig csak annyit veszek elo ami epp kell.

2022. szept. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyit valtozott hogy nem dobunk ki kaját most már.
2022. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem változott, mert az elmúlt pár évben alapból azon dolgoztam, hogy megszabaduljak néhány káros szokásomtól. Régebben hajlamos voltam impulzusvásárlásra, túl gyakran jártam boltba anélkül, hogy figyeltem volna, mi van otthon, stb stb. Ezeket sikerült szépen megváltoztatni, most már tudatosan vásárlok, előre tervezek (beépített rugalmassággal, ha mégis mést kívánnánk :)), heti 1 almalommal járok bevásárolni (néha 2 hetente 1x). Figyelek ezekre és nem dobok ki kaját, szerencsére ezen felül nem kell spórolnom.
2022. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!