Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nektek milyen cukorhelyettesít...

Nektek milyen cukorhelyettesítő vált be?

Figyelt kérdés
A xilit nem a legjobb,én még el is tűrném,de amikor azzal sütök egészséges süteményt,általában megkapom a családban hogy 'nem olyan finom mert nem olyan mint a cukor',azt mondják fanyar íze van. Tudom tudom,a cukor mindig is finomabb lesz. De azért jó lenne,ha úgy eltudnék készíteni sütiket,hogy ne nagyon lehessen megmondani hogy az cukormentes. Eritrit milyen? Azt nem próbáltam még.

2015. jún. 11. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az eritrit nem olyan finom, mint a xillit (ami szőlőcukorra hasonlít, fanyarnak sosem érzem), de édes, működik. A normál cukor nem annyira csodás ám, a méz és a kókuszcukor, de még a nádcukor is klasszisokkal jobb (az előző 2 azért elég jellegzetes, nem mindegy, mibe melyiket teszünk). Persze ez mind tömény cukor, a cukoralkoholok viszont szolidabbak. De édesnek édesek és nincs semmiféle rossz ízük, nekem ízre eléggé olyanok, mint a normálcukor, főleg ételben, külön már írtam, hogy az eritrit valahogy más. Plusz hűvösebb, de nekem ez sem jelentkezik, biztos megszoktam.


Problémás család... Nálunk ilyen szerencsére nincs, a párom xillitrajongó, normál cukrot nem hajlandó enni itthon, én pedig a szülinapi tortájába tettem fejenként vagy 10g eritritet... Bizonyára tett rá egy kis extra mézet, ez nálunk elég jól működik, ő édesebben eszi a dolgokat. Sok sütit amúgyis szoktak porcukrozni. Úgyhogy ha csak egy kis extra édesség kell, ilyennel el lehet játszani. Ha nem, akkor kétfélét kell sütni, esetleg ha krémes a süti, akkor elég a krémből kétféle...? Ilyenekre tudok gondolni.

De ki lehet próbálni az eritritet, akinek a xillit fanyar, annak fogalmam sincs, milyen ízű lehet az.

2015. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsi off kicsi ötlet

Nem szoktam sütiket csinálni de ha édességre vágyok akkor "palacsintát" csinálok. 1 banán 2 tojás összeturmixolva, serpenyőben kisütve kis fahéjjal, a banán miatt nagyon édes és a tojás nem is érződik szerintem próbáld ki (bár kicsit nehéz ráérezni az átforgatására)

De egyébként én paleó sütit csinálnék mézzel

2015. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!