Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy egyek meg ennyi fehérjét?

Hogy egyek meg ennyi fehérjét?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat olvastam az egészséges életmódról és benne a táplálkozásról is, és újabban az az ajánlás, hogy testsúlykilogrammonként legalább 1,2-1,5 g fehérjét kéne enni naponta. Én 67 kg vagyok, akkor napi 80 g fehérjét kéne ennem. Két hónapja monitorozom az étkezésem, kalóriákat és makrókat és az a megfigyelésem, hogy nagyon nehezemre esik naponta ennyi fehérjét bevinni. Csak olyan napokon megy kb., amikor reggelire tojást eszek, ebédre szárnyast, vacsorára meg halat. De hát ez nyilván nem történik így minden nap, meg anyagilag is brutál lenne szerintem. A fehérjeporoktól elzárkózom, törekednék a lehető legtermészetesebb megoldásokra. Van valami jó tippetek?

2023. febr. 3. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fehérje nem csak a halban, szárnyasban, tojásban van. Egyél olajos magvakat, sovány túrót/joghurtot, tofut, brokkolit, hüvelyeseket, quionát, stb.
2023. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt az ajánlást már több helyen láttam de egyáltalán nem értem. Régen edzettem amatőr szinten, akkor teljesen az volt az álláspont hogy száraz(!!!) testtömegre 1-2g fehérje, magasabb ha szálkásít az ember, de legfőképpen ha cuccol. Teljesen átlagos embernek mi a fészkes fenének ennyi fehérje?


Mármint azontúl hogy marha drágát sz...rik tőle, már bocsánat. Az ember maja a felesleges fehérjét elbontja és kész.

2023. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pékárukból, tésztákból, rizsből, ilyesmiből összejöhet kb. 30g, a többi elsősorban sovány hús, pl. csirkemell, kb. 250g, a többiben sokkal kevesebb fehérje, mellette sok zsír is van általában, és drágák is. A sportolók nem is számolják bele azt, ami nem állati eredetű, pedig megfelelő keveréssel össze lehet hozni a teljes fehérjeprofilt (állítólag). Nyilván nem olcsó minden nap ennyi (vagy még több) húst (és sok zöldséget) enni. Viszont mások szerint elég kb. 0,8g fehérje/tskg, így csak kb. 55g kell naponta, ha nem edzel.
2023. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a 0,8-1,0 g böven elég, nem kell több.

Másrészt rengeteg növény is tartalmat fehérjéket, nem is keveset.


Mellesleg a vegetáriánusok, söt még a vegánok is tudnak elég fehérjét fogyasztani anélkül, hogy naponta háromszor ennének húst, ebben az irányban is érdemes lenne kicsit tájékozódni.

2023. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Hús és tojás, ha nem vagy laktózérzékeny, akkor fehérjepor és sajtok.
2023. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! :) 4-es,esetleg járatos vagy a növényi étrendben? Addig képben vagyok, hogy növényi étrendből is össze lehet szedni az esszenciális aminosavakat, meg hogy sok növénynek viszonylag magas a fehérjetartalma, de azt nem látom át, hogy növényi étrenddel hogy lehet ennyi fehérjét bevinni úgy, hogy közben ne vigyek be iszonyat mennyiségű kalóriát és szénhidrátot.
2023. febr. 14. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!