Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Erösen fehérjecsökkentett...

Erösen fehérjecsökkentett étrend, mit egyek? Olasd el a többit is, mielött válaszolsz, l. sz.

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból a lehetö legkevesebb fehérjét szabad csak fogyasztanom hosszabb ideig - több hónap - és ebböl adódik a gondom.


Napi egyszeri fött étellel nincs baj, de a reggeli-vacsora már problémás.

A hús-sajt-tojás-túró le van tiltva, a szójatermékek és gomba szintén.

Eddig szendvics-szerüségeket ettem, de ezek nagy része kiesik a fehérjetartalom miatt. Csak zöldségfélékkel megrakva meg hamar unalmas lesz.

Kérem, ha valaki tud konkrét és változsatos ötleteket, segítsen. (Ne a google-t javasoljátok, mert ott nem igazán találok olyat, ami megfelel a kritériumoknak.)


Meg még valami, az édes dolgokat (süteményfélék, tejberizs/grízt, zabpehely, lekvár, méz, stb) szintén nem birom megenni, rosszul vagyok az édes íztöl is.


Minden segítséget elöre is köszönök.



#fehérjecsökkentett
2017. jan. 12. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
A tejjel mi a helyzet? Gondolom, az is tilos, csak kifelejtetted. Ha így van, akkor lényegében minden állati eredetű fehérje tilos, tehát kénytelen vagy növényi eredetűekkel szórakozni. Azért írom a szórakozást, mert a növényi eredetű fehérjék egy-két kivételtől eltekintve nem teljesek. A szója az egyik kivétel, de az is tilos. Ezért párosítani kell a különböző fehéjéket. Nagy általánosságban a hüvelyesek a gabonákkal párosítva adnak teljes fehérjét, Így például a sárgaborsó főzelék kenyérrel. De ha ilyen szigorú korlátozásokra köteleztek, annak feltételezhetően nyomós oka van. Ekkor pedig illene, hogy bővebben tájékoztassanak a megfelelő étkezésről, mert ha nem fogyasztasz elég fehérjét, abból is baj lehet. Próbálj érdeklődni a diétát elrendelő orvosnál, esetleg keress fel egy dietetikust.
2017. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igazad van, a tejet kifelejtettem, habár néha 1-2 dl esetleg megengedett, de a tejtermékek nem.


Elvileg azt tudom, amit írtál, és hasonló tippeket kaptam az orvostól is, a fö gond a konkrét megvalósítás.


A fött ételekkel még csak egyenesben vagyok (legalább is nagyrészt), de ha eddig szendvicsre tettem vagy egy szelet szalámit, sonkát, sajtot, tojást vagy túrókrémet - nem mindet egyszerre, de valamelyiket igen - és emellett voltak még a különféle zöldségek, most ezek hiányoznak, csak a zöldségek önmagukban nem adnak teljes ízbeli "élményt", ha érted, mire gondolok.Most sokszor inkább nem eszem, mert ezek nem ízlenek önmagukban.

Eddig sokszor ettem salátákat, most, ami "marad" a belevalókból, az szintén hamar unalmas.


Ezért keresnék recepteket, vagy olyan ötleteket, amiket mások használnak hasonló esetben, akármilyen okból is.

Tudom, hogy nem egyszerü, ezért is kérek segítséget.

2017. jan. 12. 11:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg valami zöldsegkrem kenyeret/zsemlere? Szerintem van több szaz fele, Ami nem tartalmaz feherjet.
2017. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3mas vagyok megegyszer. Esetleg reggelire/ vacsorara zabpehely vizben fözve valami gyümölccsel, fahejjal izesitve. Magtejet irhatsz?( Rizs, mandula, stb?) Esetleg abbol palacsintat csinalni rendes tej helyett?
2017. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-4-es: köszi a tippeket.

Van valami általad kipróbált zöldségkrém? Ha igen, légyszíves, linkeld be. (Vagy ha nem a netröl van, akkor az összetevöket írd le.) Köszi elöre is.


A zabpehely/palacsinta nem igazán jó, mert édes dolgokat sem tudok enni :(

2017. jan. 12. 15:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Zabkása
2017. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Zabkása"


Minden nap kétszer????

2017. jan. 13. 07:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem ehetsz fehérjét, akkor növényi eredetűt se ehetsz, úgy mint pékáruk, magvak, tészták, hüvelyesek... hiába nem eszel húst, ha helyette jól bekenyerezel.
2017. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elég értelmetlen, amit írsz, mert egyrészt nem lehet fehérjementesen étkezni és erröl szó sem volt, hanem csak arról, hogy minializálni kell.


Másodszor azért a kenyérfélék fehérje tartalma elég elhanyagolható. Ezenkivül azt sehol sem írtam, hoyg kenyérrel akarom megtömni magam.

Ettöl függetlenül is a kérdés arról szólt, hoyg mit tegyek a kenyérre, illetve mit lehet kenyér helyett is enni reggel-este, amikor normál esetben szendvicsféle lenne soron.

2017. márc. 9. 21:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Éppen ezért soroltam a magas fehérjetartalmú, nem állati eredetű dolgokat... Nekem végül is mindegy, nem én fogom szétcseszni a vesémet.
2017. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!