Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyit koltotok egy honapban...

Mennyit koltotok egy honapban elelmiszerre, ha sporoltok hogyan tudtok?

Figyelt kérdés
Akik sporolnak a havi etkeztetesukon, elelmiszereken azok hogyab, es mikent tudnak?
2023. febr. 27. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Nem spórolok, bármit megengedhetek magamnak.
2023. febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom mennyit költünk, de be szoktam vásárolni akciós termékeket, amikor éppen van(természetesen ami eláll) pl 2 hete vettem egy 3kilós sajtot a Metroban, 2300 volt kilója. Kolbászt, szalámit, sonkát, húst(lefagyasztjuk), tésztát, rizst, konzervált ételeket szoktam így venni, múltkor néztem, kb 80 kiló ilyen-olyan étel van otthon. Egyéb háztartási dolgokból szintén így szoktam vásárolni.
2023. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es örülök Neki, de a kérdés nem hozzád szólt😊
2023. febr. 27. 23:29
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Hetente fel van téve a kérdés minimum 5-ször. Ha nem te írtad mindet, akkor mazsolázz abból.
2023. febr. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés egyedülállóknak szól, vagy többtagú családnak? Egyedülállóként tudnék erre csak válaszolni.
2023. febr. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
89%
Konkrétan nem tudom, de próbálok akciós áron vásárolni.
2023. febr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Hárman vagyunk, 2 felnőtt+1 kisgyerek, ő nyilván nem eszik annyit, mint mi, de több gyümölcsöt, natúr joghurtot veszünk neki, mint magunknak, tehát azért fogyaszt.


Most havi 90-95 ezer forint a kajakeretünk, de ebbe mondjuk beleszámolunk némi háztartási cuccot is, pl. wc-papírt, fogkrémet, ha azt is élelmiszervásárláskor vesszük.


Az alapvető trükköm, hogy menütervet írok 2-3-4 hétre előre, vegyesen kicsit drágább és olcsóbb ételekkel, így nincs az, hogy mindennap hamburgerezünk és mustáros tarjázunk itthon, de azért nem is krumplis tésztán élünk.


A másik titok, hogy hó elején elmegyünk egy nagybevásárlásra, és utána meg csak kb. heti egyszer megyünk friss kenyérért, gyümölcsért, de ilyenkor nem csábulunk el, nem veszünk mást. A pékárut vegyesen itthon sütöm és veszem, szóval amiatt nem kell 2 naponta boltba járni.


A harmadik fontos dolog, hogy tudom, mit hol kapok meg olcsón és esetleg nagy tételben, pl. a helyi zöldségesnél veszem a finom almát 350 ft/kilóért, nem az aldiban 600-ért, és zsákosan veszem krumplit, hagymát, ezek azért fogynak, kilóra véve kétszer ennyibe kerülnek. Tudom, hol olcsó a sajt, a hús. Mondjuk nem járunk azért 10 boltba, de hó elején leadjuk a nagyinak a gyereket és délelőtt elszaladunk 2-3 helyre letudni a bevásárlást.


Nyártól késő őszig olcsóbb szokott lenni a kaja, mert van konyjakertünk, nyilván nem lát el teljesen, de sok minden megterem, paradicsomot, paprikát, cukkinit, spenótot, uborkát, salátát meg pár zöldséget ilyenkor egyáltalán nem veszünk, csak kimegyünk érte. Most a befőzéssel kacérkodom, majd meglátjuk, lesz-e rá időm.


Ja, és mi kevés nasit eszünk, szerintem az dobja meg legjobban a bevásárlást, a több üveg szörp, chips, csoki, joghurtos desszertek, mi is veszünk persze valamennyit, de csak visszafogottan.


Ezek vagyunk mi, de úgyis jön majd valaki, aki leírja, ennyiből nem lehet normálisan enni 1 hónapig, hát nekünk sikerül, természetesen mindenki azt hisz el, amit akar. Ki lehet próbálni ezt a menütervezős módszert meg lehet sírni :D

2023. febr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Na, éppen én is erre gondoltam 5-ös válaszolóként.


Mármint én még "egyedülálló"-nak számítok, de elég nagy valószínűséggel talán megtaláltam életem párját - úgy, hogy mindketten kifutottunk a családalapítási időből.


Szerintem is az édesség az, amit teljesen el lehet hagyni.


Nagymamám hisztirohamot kap, ha nincs nassolni való - mint egy kisgyerek (egész életében ilyen volt, de időnként már egyre hosszabbak a csendes időszakai.)


Én meglennék abszolút édesség nélkül (16 éven át tartottam egy viszonylag elfogadható testsúlyt, stb.) kőkemény koplalás szintig vittem véghez a tervemet. Fejben döntöttem el nyilván.


Tényleg elviszi a pénzt. Feleslegesen. Édesanyám tanított meg takarékoskodni, amit olyan művészi szintre tudtam fejleszteni, hogy magam is elcsodálkoztam - de ez már másik történet.

2023. febr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Az összeg nem releváns, mert nem Magyarországon élek. Menutervet kell készíteni és az alapján, listáról vásárolni. Rengeteg pénzt lehet megsporolni vele és élelmiszert se dobsz ki a végén
2023. febr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mióta így megszaladtak az élelmiszerárak, azóta kettőnk étkezésére 100 ezer van elkülönítve, de EDDIG még soha nem nem léptük át, jócskán marad is.

Én kizárólag a főzésben látom a spórolás lehetőségét.

Az akciók is jól esnének, de mi olyan helyen lakunk, hogy 40 km-t kellene utaznunk (oda-vissza) egy Lidl-ért, Pennyért, más egyéb még ezen a körön belül sincs.

Így aztán csak amikor eljutunk a városba, az akkor éppen akciós cuccokat tudom megvenni, külön benzinezni azokért már nem lenne semmi értelme.

Tegnap készítettem egy lábos töltött káposztát, 1/2 kg darált húsból, 15 dkg rizsből, tettem bele füstölt szalonnát, lett 12 db fasírt nagyságú töltelékem. Mindent összeszámolva durván 3 eFt-ba került és ehetjük 3 napig ketten, de ha unjuk már 1-1 adagot le is lehet fagyasztani.

Ez csak egyetlen példa volt, nem sorolgatom a napi menünket - de ha valakit érdekel, akár le is írhatom a múlt hetet - csak főzés hasznosságát akartam alátámasztani.

2023. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!