Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A zacskós levesek gyakori...

A zacskós levesek gyakori fogyasztása mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés

Sokszor nincs időm, kedvem főzni ezért szoktam pár perc alatt főzni zacskós levest és mivel sokféle van és elég finom így a célnak megfelel. Nyilván nem vetekszik a nagymamám laktató borsólevesével ami teli van friss zöldséggel, de vajon kijelenthető-e hogy káros az egészségre?


Japán modern ország mégis a mindennapuk része, bár felmerül a kérdés, hogy az ott kapható termékek jobb minőségűek-e mint az európában kapható?

(érdekesség, a nissin csípős levest itt németországban magyarországról importálják)



2023. márc. 19. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nézd meg a zacskón a sótartalmát, és vesd össze a napi ajánlott mennyiséggel. Szerintem ez a fő probléma velük.


Tartósítószer nem szokott lenni benne, nátrium-glutamát esetleg, ezek valaki szerint egészségtelenek, a hivatalos álláspont szerint nem károsak (de az előbbi ugye nincs benne, és a második se mindben).


Egyébként meg az egész étrendet kell nézni, ha a nap másik szakában eszel elég zöldséget, fehérjét, rostot stb., akkor nem baj, hogy a levesben nincs. Én bele szoktam zuttyintani egy fél konzerv zöldborsót a zacskós levesbe, esetleg ilyen borsó-répa kombót, aztán mindjárt lesz elég zöldség az adott étkezésben. Másik módszer, hogy jénai fedeles üvegtálban a mikróban párolok zöldséget (az én mikrómban 150 dkg fagyasztott brokkoli 10 perc alatt puha lesz, kcsi sót meg étolajat teszek rá), és akár a levesbe keverem, akár magában is meg lehet enni, vagy kenyér mellé stb. Ezt azért írom, mert a sietős kajákban sokszor kevés a zöldség.

2023. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Szinte mindben van pálmazsír/pálmaolaj elvileg az káros, nézz utána
2023. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Azért vesd össze azt a pálmazsírt tartalmat azzal, hogy kb minden más élelmszer is mennyit taralmaz belőle... Telített zsír, látni is fogod a tápérték táblázatban, hogy ott relative magas a százalék. Ahogy sok-sok más élelmiszer esetében is. Ezt elég nehéz elkerülni (ha nem is lehetetlen).
2023. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Ha már szóba hoztad mit gondolsz a fagyasztott zöldség ugyanolyan egészséges mint a friss?


Erről is megoszlanak a vélemények

2023. márc. 19. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyoldalú táplálkozás káros.


Eleve azok a tészták (gondolom a smack instant ramenre gondolsz), csak gyenge minőségű tészta, só, aroma... Értelmetlen egy étel.


Néha en is tolok, de csak desszertnek, havonta 1-2x.

2023. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 madi111 ***** válasza:
85%
Bioboltokban lehet kapni egészséges levesporokat is. Természetes összetevőkből, mesterséges ízfokozók és mindenféle szintetikus szemét nélkül.
2023. márc. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

#4, szerintem nincs baj a fagyasztott zöldségekkel. Persze úgy kell nézni, hogy mihez képest. Télen vagy messziről hozott zöldséget ehetsz, esetleg melegházit, vagy hosszú ideje hűtöttet, ezekhez képest jobb a fagyasztott.


Nyáron van más lehetőség is, de szerintem nagy különbség nincs, és meggyőződésem szerint egészségesebb minden nap fél kiló fagyasztott zöldséget enni (persze kiolvasztva, elkészítve), mint csak heti egyszer-kétszer venni kézbe a hámozót időhiány miatt. Talán a leveles zöldségeknél előfordulhat, hogy a frissben a nitrátok nagyobb mennyiségben nitritté alakulnak míg áll, a fagyasztottban pedig ez kisebb mértékben megy végbe (elég gyorsan lefagyasztják), így bizonyos esetekben előnyös is lehet a fagyasztás.


Úgy tudom, hogy széles körben elfogadott tudományos bizonyíték nincsen arra, hogy a fagyasztott zöldségek nagy mennyiségben veszítenének az egészségi értékükből, pláne hogy károssá válnának. Egy keveset vesztenek, de a friss is veszít álltában.

2023. márc. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!