Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért nem liofilizálunk le...

Miért nem liofilizálunk le több gyümölcsöt, zöldséget?

Figyelt kérdés

Kérdés lejjebb, előbb h miről van szó:

Liofilizálás=fagyasztva szárítás (beküldik a gyümölcsöt 1 nagy kamrába, gyorsfagyasztják, majd lecsökkentik a nyomást annyira, hogy megfagyott jég egyből gőz halmazállapotként távozik (szublimál), így hátramarad a gyümölcs ép váza. Jobb mint a szárítás, mert fontos illoolajok stb nem távoznak, fagyasztasnal jobb mert tarolashoz nincs szukseg hutoenergiara, nagydagrenddel kisebb sulyu konnyebb szallitani. Hatranya h dragabb, de egy jo nagyuzemben biztos olcsobb lenne


Viszont boltban nem látok semmi ilyet . Pedig mindenféle idénygyümölcsöt lehet liofilizálni, málna, eper, áfonya, meggy, barack, szilva, gomba, spárga, borsó, random szeletelt zöldségek.



#fagyasztott gyümölcs #fagyasztott zöldség #liofilizált #Liofilizálás #Fagyasztva szárítás
2023. szept. 1. 01:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja szóval szerintetek ez miért nem terjedt el jobban? Töknjó lene megyénként 1 nagy liofilizàló üzem ahova mindenki beszállíthatná amit termel és penzert lefagyasztatja es azt evekig tudja ertekesiteni nem menne kárba
2023. szept. 1. 01:25
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Ettél már ilyen gyümölcsöt? Na, akkor tudod, hogy miért nincs elterjedve. Még a fagyasztásnál is rosszabb.
2023. szept. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Mert olyan drága az eloallitas (es ezaltal a vetelar) hogy nagyon kevesen tudják megfizetni. Gondolj bele, 30-40 ezer kiloja.

Raadasul az eltarthatosaga se orok kert amint kibontod a zacskot (es nem vakumozod vissza, bejut a levego amiben van para amit felsziv. Mar ket het utan se ugyanolyan. A romolhatosagrol nem is beszelve.

Amugy bioboltokban, tescoban es online kaphato

2023. szept. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Még hát nincs is olyan borzasztó nagy kereslet rá,a technika is drága.
2023. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
A technológia szerintem nem olcsó,a kereslet meg nem túl nagy az ilyen termékekre. Az ilyent müzlibe, joghurtba kevert vagy táblás csokiban ettem már meg talán valamelyik zacskós gyümölcslevesben is. Nem egy nagy élmény. Süteménybe, levesbe bármiféle felhasználáshoz előbb nyúlok egy befőttért vagy egy mirelit zacskóért.
2023. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Mert borzasztó rossz a végeredmény.
2023. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Én vennék szívesen, kipróbálnék több fajtát. De csak rendelni lehet. Régebben volt egy-két bioboltban.

Szerintem finom. Málnát, epret próbáltam eddig. Nagyon jók, mint valami édesség. Torták, sütemények díszítéséhez is nagyon jó.

Egyébként pont egy receptben hallottam róla először, addig nem tudtam, hogy mi ez.

2023. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi

ettem én is Tescoban volt málna és nagyon finom volt, pici vizet magába szívja meglepő volt h mennyire megmaradt az eredeti íze.

Hát lehet csak hozzá kéne szokatni a népet mint a szöcskeliszthez. Valszeg drága lehet, de ez csak az előállítàs.


Pl jo lenne ha egzotikus orszagokban is lenne, leliofolizalnak 6000 tonna full érett mangószeletet és úgy szállítanák ide nem kéne hűtőraktár


Hm most h belegondolok, nem tudom a banánchips liofilizalt e.

2023. szept. 1. 11:40
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Én nemrég egy 5 csillagos szálloda bárjában kérdeztem meg, hogy a limonádéban azok a piros bigyók micsodák. Kiderült, hogy liofilezett málna volt szétszedve benne. Rendkívül intenzív íze volt. Később utána néztem, hogy mi is ez és egy liofilező gép mennyibe kerül, meg mekkora az áramfogyasztása. Nos nem véletlenül nincs elterjedve, mert drága maga a készülék is, és rengeteg energiába kerül liofilezni. Amúgy nekem tetszene, mert egy ízbomba lesz a gyümölcsből.
2023. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Aminger M válasza:
100%
Jöhetnének a Nemzeti Liofilizálók.
2023. okt. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!