Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van lelkiismeret-furdalásod a...

Van lelkiismeret-furdalásod a kávé miatt?

Figyelt kérdés

Szoktam kávézni, az íze miatt meg hogy jobban ébren legyek alacsony vérnyomással. Viszont amikor kávét kellene vennem - mert fogyóban van -, akkor ott a dilemma, hogy nem helyes. Mert irtják miatta az őserdőt, mert a klímaváltozás, mert a nem újra felhasználható csomagolás...


Próbálnám magam valami kompromisszummal hitegetni, pl hogy csak rainforest plecsnis kávét veszek. Ez még nem is lenne probléma, sok kávén van ilyen. Viszont a csomagolás már baj, az az idők végéig a szeméttelepen marad vagy elégetve a légkörbe kerül co2-ként. Ha csomagolásmentes boltban venném a kávét értelemszerűen nem lenne csomagolás, viszont ott k drága. 10-12 ezer Ft/kg, normál boltban akciósan akár negyedennyi. Mivel munkanélküli vagyok szempont az ár.



2023. okt. 29. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
De jó, hogy ennyire ráérünk ...
2023. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nincs. A kávé zacskóját a szelektívbe teszem.
2023. okt. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Van. Inkább olivát rágcsálok. ;-)
2023. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Munkanélküliként nem létszükségletre való pénzszórás meg munkakeresés vagy legalább hasznos kikapcsolódás helyett burkoltan másokat fikázó kérdések kiírása jobban foglalkoztatna, mint az, hogy mások mit csinálnak.

Amúgy te ugye mindent szelektíven gyűjtesz, csak bio termékeket fogyasztasz (sőt, inkább magad termeld, hiszen a bolti ki tudja, milyen szennyezést okozott), mindenhova csakis gyalog vagy kerékpárral jársz, nem használsz vegyszereket és semmilyen eldobható terméket?

2023. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2023. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

A leginkább környezettudatos ember is rombolja a környezetet a puszta létezésével. A biotermékeket amit fogyaszt és az újrahasznosítható szemetét is belső égésű motorral felszerelt teherautók szállítják el olyan utakon, melyek a természetet szabdalják keresztü-kasul. Az őserdőktől távol termesztett élelmiszerek előállítása közben is állatok sokasága pusztul el, mert azt a talajt is fel kell pl. szántani. Ha kerékpárral jár, ahhoz hogy legyen biciklije, szükséges fémeket bányászni, festéket előállítani, gumiabroncsot gyártani, stb.

Nem lehet úgy élni, hogy érintetlen marad a környezet. Azt a kávét, amit ezért nem vásárolsz meg, majd megveszi más. A te ellenállásod nem veszi elejét a károkozásnak, hiszen már ott van a bolt polcán.

2023. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Halomra ölik az embereket nem is olyan messze, szóval a kávé nem érdekel. Ennyi öröm jár.
2023. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kávéval kapcsolatban esőerdőirtásról még nem hallottam, a csomagolást pedig pár hetente dobhatod a szelektívbe, ha az a pár gramm zavar. A zacskók és a vékony flakonok miatt kéne inkább aggódnod.
2023. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Vágják is ki a p!csába az összes esőerdőt, ha cserébe én 5%-kal könnyebben ébredek. Mi vagyok én, Mária Terézia...?
2023. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a kávészacskó nem mehet szelektívbe, fém+műanyag kompozit, nem megoldott a szétválasztása.


Ez nem burkoltan másokat fikázó kérdés, pszichiátriai eset vagyok, ha hiszed ha nem.


Valóban biciklivel vagy tömegközlekedéssel megyek erre-arra, ha épp nem autóval visznek.


Valóban nem lehet úgy élni, hogy érintetlen marad a környezet, de erkölcsi kötelesség a károkat a minimumra szorítani.


A kávét többek között Brazíliában termesztik kivágott őserdők helyén. A rainforest alliance plecsni, -->

[link] <--

azt jelzi, hogy a gazdaság ahol a kávét termesztik kíméletes az őserdővel.


A fair trade plecsnis kávék sokkal drágábbak, a csomagolás mentes kávék pedig még drágábbak.

2023. okt. 29. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!