Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jalapeñot tettem a pörköltbe,...

Jalapeñot tettem a pörköltbe, és a vendégek meg se ették. Jogosan haragudtak meg?

Figyelt kérdés

#Mexikó #paprika #Jalapeño
ápr. 22. 12:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%

Csípős ételt csak akkor adunk vendégségben, ha 1000% biztos, hogy minden vendég szereti és akkor is csak épphogy kicsit csípősen. Amúgy nincs bajom a csípős ételekkel, csak nem mindig és nem mindegyiket eszem szívesen. A jalapenot meg kifejezetten utálom, és szerintem nem is illik egy magyaros ételbe.

Inkább az asztalra kellett volna kitenni erős pistát vagy szárított csilit. Esetleg csípős savanyút (is) kínálni a sima pörihez.

ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
10 A Jalapeñot , az nem egy egyszerű csípős pirospaprika, amit az öregek az ételbe tesznek. Az csak tudatosan kerül bele-egy pörköltbe. Az nem véletlen.
ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

Pörkölttől én egy selymes, lágy szaftot várok el. A csípős íz teljesen idegen tőle. Ügyetlenül írtam az elsőt, de gondolom csípős és nem édes változat volt.

A csípősséggel volt bajuk, vagy darabosan maradt a paprika (na az sem illik a pörihöz).

ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Mivel gondom van az epémmel, ezért egy falatot nem tudnék enni belőle. Máskülönben a mentő jönne...
ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
2%
Mondjuk akinek a jalapeño már csípős, az a fekete borson is rinyál gondolom, hívjon a rosseb ilyen embert vendégségbe :)
ápr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 L.. István ***** válasza:
100%
Meg éppen nem haragudtam volna, de én sem eszem meg a csípőset. Az lenne a minimum hogy ha kajára hívsz előtte rákérdezel.
ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy szeretik-e a csípőset.
ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
45%

Miért kellene megenniük azt, ami nem ízlik nekik? Hogy meg ne sértődj?


Én sem eszem meg azt, amit nem szeretek, akkor sem, ha a házigazda puffog. ;)

ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

Volt régen egy sorozat valamelyik doku csatornán.

Mindegyik részben néhány amatőrt beengedtek séfnek egy estére az étterembe. Saját ötletüket is megvalósíthatták.

Persze előzetes zsűrizés után.

Az egyiknek volt egy kreálmánya. Chili általi halál nevet adta neki. Csokoládétorta volt, a tetején csokival bevont paprikával. Az egekig dicsérték…

…aztán mégsem engedték. Aki tortát kér, nem számít csípősre. És még valakinek tényleg baja esik.

Senki nem számít arra, hogy a pörkölt csípős. Nem is tudom, hogyan jutott eszedbe?

ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Aki vendégségbe megy, arra számít, hogy finomat eszik, nem arra, hogy éhen marad mert nem bírja a csípőset.
máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!