Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Húsevők (és persze ha akarnak...

Húsevők (és persze ha akarnak Vegák is) válaszolnátok a kérdésemre?

Figyelt kérdés

ha van egy kis időtök megnéznétek valamelyiket a videót ezek közül?

előre szólok hogy nem téríteni szeretnék(mielőtt kapnám a megjegyzéseket)

http://www.youtube.com/watch?v=nDLPma4DFX8

A hús, amit eszel - 1. rész

A hús, amit eszel - 2. rész

arra vagyok kíváncsi hogy a látott videó milyen hatással volt rád?változott a véleményed tőle?Elfogott valamilyen szimpátia vagy együttérzés amikor nézted vagy nem éreztél semmit?

ha lehet kort is írjatok.

pusztán kíváncsiságból írtam ki ezt a kérdést úgyhogy ha lehet a negatív válaszokat vagy egymás leszólogatását hanyagoljuk

előre is köszönöm a hasznos válaszokat:)



2013. ápr. 28. 11:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%
Ismerem ezeket a videókat. Szembesültem a tényekkel, egy ideig elmélkedtem a dolgon és végül azt a döntést hoztam (2009-ben), hogy vegetáriánus leszek. Könnyen ment, de a végső cél a vegán táplálkozás.
2013. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

Ezek eltulzott videók.

Tény, hogy nincsenek annyira jó körülményeik, mint amilyenekt szeretnénk.

Azokat a képeket külön kiemelik, ahol pl az egyik állat megtapossa a másikat (szűk hely)

Na nálunk háztájiban a 10-szer ekkora helyen is összehúznak, tapossák egymást...


Nem hat meg, ezt tanultam, dolgoztam benne, vágóhídon is, elég sok dolgot láttam. Csináltam is...

A tigris sem sajnálja az áldozatát, sőtt a macska "játszik " is a zsákmányával a jobb íz miatt...


Szomorú, hogy ilyen eliparosodásra van szükség, ahhoz, hogy az elszaporodott emberiséget etetni tudja a Föld.


Nem értek egyet az elvből vegákkal, mert a fizikai tulajdonságaink nem kizárólag növényi táplálékot fogyasztókéra jellemző (tejbe tojásba, halba ne menjünk bele, bár azt nem értem, hogy egy amúr mivel kevesebb, mint egy barány, vagy csak nem olyan aranyos, vagy mert nem meleg a vere? Mindegy)


Az megint más kérdés, hogy sok ember megborítja az arányokat. Mert a tülzott húsfogyasztás tényleg nem egészséges, savasítja a szervezetet, a hangsúly a vegyes étrenden van. Mindnen mértékkel, arányosan fogyasszunk.


Amúgy én azt hiszem jobban "tisztelem" azt a húsételt, amit megeszek így, hogy tudom milyen áron jut el az asztalomra. Tapasztaltam milyen kiontani egy haszonállat vérét, nem kellemes, megviseli az embert (nem vágóhídra gondolok, hanem amikor saját kezeddel teszed meg), de ekkor kialakul egyféle tisztelet, legalábbis bennem...

A vadászoknak is vannak rituáléjuk, jobban megadják a tiszteletet annak az állatnak, mint azok akik nem esznek húst...


Természetesen elfogadom, hogy másnak más a véleménye, de akkor egy vega is fogadja el az enyemet (nem így szokott történni)


26/n

2013. máj. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

kedves utolsó:)

általában azok a vegák esznek halat aki vagy valamilyen egészségügyi okból nem ehet húst vagy csak divat vega.

a divatvegákat én se kedvelem túlzottan..

a tojást pedig azért fogyasztja sok vega mert azért nem kell meghalnia az állatnak.

Egyébként én is vegetáriánus vagyok de én tiszteletben tartom mindenki véleményét(mindenkinek ment a zöld kéz).

van olyan válasz amivel én sem értek egyet de mivel mások véleményét kérdeztem a válaszuk hasznos volt.

én is tisztelem az állatokat éppen ezért nem eszek húst mert szerintem egy élőlény se érdemel olyan életet és halált amilyenben a legtöbbnek része van.

szerintem az ember azért ember hogy észrevegye a többi élőlények szenvedését és változtasson rajta.

ezenkívül mivel mindenevők vagyunk van választásunk.

2013. máj. 18. 08:03
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

Minden evők, vegyesen minden jellegű táplálékot,igen..


(Azért írtam h a tej tojás hal kérdése az megint más, abba ne menjünk bele)

Az egészségügyi vegákkal semmi bajom (többiekkel sem)

Mrt ahogy van laktózintolerancia, vagy az én fémérzékenységem, így van aki nem bírja a húst, vagy nem szereti, én sem eszem meg a tökfőzeléket, mert nem szeretem...

De biztosan azért vagyok ennyire toleráns, mert az én tapasztalataim alapján nem hagyják az állatokat szenvedni.ahol vágóhídon voltam sem, meg mi otthon sem.

Ebben nőttem fel, az első csirkémet 10 évesen kellet levágjam. Az nagyon rossz volt.

Dolgoztam erdészetnél is..tehát a vadászattal is kapcslatba kerültem, a szakdolgozatom ezzel kapcsolatos, mivel élelmiszermérnökire jártam, ahol állatiterméktechnológiával foglalkoztam... Húsüzemben dlgoztam stb...


Nekem nem számítanak sokknak ezek a filmek, mert nem ez az általános, ezek propagandafilmek.

2013. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!