Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miből van a májkrém?

Miből van a májkrém?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy májból, de konkrétan mások azt beszélik, hogy ne akard tudni mi van benne...

Valaki KOMOLYAN leírná....de ne hülyeséget, csak komolyan!!



2013. máj. 31. 16:57
 1/7 Amado atya ***** válasza:
74%

Akik azt mondják, hogy ne akard megtudni, tényleg jól mondják.

Különböző húsmaradékok, zsír, sertésbőr, sertéstüdő, sertésszív, stb., afféle "összesöpörjük a gyárudvart, összedaráljuk, és kész is" jellegű a -konzerv- májkrém.

Sertés, marha, vagy csirkemájat nyomokban tartalmazhat (2-10%).

2013. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

" zsír, sertésbőr, sertéstüdő, sertésszív" - ezek azért NEM az összesöpröjük a gyárudvart kategória, mert ezek igencsak értékes húsfélék.


A májkrém meg eredetileg ugyan sok mindenféle húsból meg májból állt, de az ipari "normák" újabban krumplit, különféle keményitöket, szóját meg más egyáltalán nem odaillö dolgokat is megenged - és ezeket sokkal inkább problémásnak találom, mint az egyéb belsöségeket.

2013. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Rá van írva a dobozra. Amit az első mond, nem hülyeség, csak a dobozon szebben van megfogalmazva. Például a húspép nevű összetevőben benne vannak azok a dolgok, amit az első ír. Aztán van még benne "gyártási szalonna" vagyis zsír, és némi máj is. Ja és elsősorban víz és emulgeálószer. Annyira azért nem vészes, mert alaposan hőkezelve van. Egy üveg fekete lónyáltól jobban félnék.
2013. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi házi májkrémet szoktunk csinálni disznóvágáskor:


4 kg máj

3 kg húsos szalonna

2,5 kg zsíros hús

½ kg bőrke


15-20 dkg só

5-7 dkg bors

1 dkg mustármag

50 dkg vöröshagyma


A hozzávalókat ledaráljuk, összekeverjük, bélbe töltjük, megfüstöljük, lefagyasztjuk.

2013. máj. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hentesnél is kapható májas, állítólag az egy fokkal jobb, tényleg látott májat, és a fűszerezése is finomabb. Érdemes kipróbálni szerintem, én szeretem.
2013. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, aszt hiszem nem eszek több májat az tuti!! :DDDDDD
2013. máj. 31. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Májat azt egyél, mert az finom. Csak ne dobozból. Resztelt máj, rántott máj, Marshall máj, kacsamáj zsírjában stb.
2013. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!