Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért erőltetik a vanília...

Miért erőltetik a vanília fagyit? És a NEM csokis tejberizseket? És egyéb hasonló keresetlen termékeket?

Figyelt kérdés
Lemegyek a boltba, szeretnék fagylaltot vásárolni, de csak epreset és csokisat. Volt eper-vanília, és csoki-vanília. Általában ez a tendencia. Miért erőltetik ennyire a vaníliát, amikor általában a csokit szokták szeretni? Tejberizst is szoktam vásárolni, melyből szintén a csokoládés szokott fogyni, de mégis ugyan annyi gyümölcsöset gyártanak, no a vaníliásról nem is beszélve... Szerintem rengeteg ilyen terméket tudnék még sorolni, ha gondolkoznék. Szóval a kérdés az, hogy miért erőltetik azt a terméket, amit kevéssé fogyasztanak? Ha nem éri meg, akkor adják 20 forinttal drágábban, de ne ráerőltessék az emberre szerintem. :D Úgy is el fogják vinni, ha szeretik. Ja, és viccen kívül is kérdezem. :D

2015. jún. 14. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem erőltetik, hiszen nem kell megvenned.
2015. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem erőltetik, direkt gyártják a legnépszerűbb ízeket nagyobb mennyiségben az eper-csoki sokkal kevésbé népszerű párosítás.

Csak hatalmas, innovatív nagyvállalatok tudják tudatosan befolyásolni a fogyasztói igényeket, a legtöbb cég nem befolyásolnak, csak követnek.

2015. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Mond valamit a kereslet-kínálat egyensúly fogalma? Gondolom nem.

Rád sem erőltetik, hisz nem KELL megvenned. Ha nagyobb választékra vágysz, akkor meg ne a Mari néniék kocsibeállóból átalakított "szupermarketjébe" menj vásárolni.

2015. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát de erőltetik, mert külön nem kaphattam se csokoládét, sem epret. Nem kioktatást szerettem volna kérni a legokosabb gazdasági szakértőktől, hanem magyarázatot. És tisztán látom, hogy a csokoládé 2 nap alatt elfogy tejberizsből is, a gyümölcsöst és a vaníliást meg 2 hétig árulják még 9 millió akcióval, csak vigyék már el... :D Akkor miért is a fogyasztó diktál? Tényleg nem kell megvennem, de ha egyszer nincs csokis, és én mégis tejberizst szeretnék, kénytelen vagyok a gyümölcsöset. (Jó megfőzhetem otthon is, mielőtt jön a következő okoskodás, de ez csak egy példa. :D )
2015. jún. 14. 17:45
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Én meg pontosan látom, hogy az EPRES tejberizsnek nagyobb a forgalma, mint a csokisnak. A tejberizst vásárlók közül durván kétszer annyian vesznek epreset, mint ahányan akármelyik másik ízűt. Ennek ellenére mindig minden polc fel van töltve, igen a csokis is.
2015. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Attól hogy te nem szereted a vaníliásat, mást még szeretheti. Vagy azt hiszed, hogy mindenkinek ugyanolyan az ízlése mint neked?
2015. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Én is úgy veszem észre, hogy eröltetik, és pl a mi városunkban nincs hypermarket,így kénytelen vagyok beérni a CBA kategóriával. Tavasz közepe felé megérkezett a fagyi kínálat, örültem hogy kapható lesz a sok xar vanília trio és duo változatok mellett solo csoki is, és citrom is. Halvány lila csíkját se látom már ezeknek, olyan gyorsan elkapkodták, de az hagyján, szerintem még a fagyasztóládát is überalaposan kipucolták, hogy még egy véletlen folytán odakerült csokifolt se emlékeztessen rá, hogy itt ekkora kánaán volt.Tehát ismét vanília vanília hátán, roskadozik a hűtő ettől az íztelen vacaktól, és az ember már 2 méterrel a föld alatt is kapirgál, hátha talál egy jópofa ízt, de bambán áll a tények előtt, hogy az luxus. Hát Kérdező, így jártunk! :)
2015. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Én is ezt utálom, mindenütt csak a vanília, még a gyoréttermekben is, pedig mit nem adnék egy csoki ízű mcfreezért.
2015. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Én mindig vaníliát ettem vaníliával :D Messze a legalapabb fagylalt. Amúgy miért gondolod azt, hogy a bolt direkt olyat pakol fel, amit senki sem vesz meg? Az lenne az érdekük, hogy gyorsan fogyjon. Ha az emberek tömegei kívánnának pacal ízű fagyit vásárolni, akkor tornyokban állna a CBA-ban is.
2015. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A vanília teljesen jó, ráadásul az egy jó alap, keverhetsz bele kakaót és gyümölcsöt is, nem? Nem értek a bolti fagyikhoz, a házi csoki- és gyümölcsfagyi vaníliással kezdődött egy szakácskönyvben, amit gyerekkoromban olvastam... Én magam csinálom a fagyimat s mindegyik vaníliásként kezdi. Persze biztos lehet máshogyan is s lehet, hogy a boltiak rosszak.
2015. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!