Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért erőltetik a vanília...

Miért erőltetik a vanília fagyit? És a NEM csokis tejberizseket? És egyéb hasonló keresetlen termékeket?

Figyelt kérdés
Lemegyek a boltba, szeretnék fagylaltot vásárolni, de csak epreset és csokisat. Volt eper-vanília, és csoki-vanília. Általában ez a tendencia. Miért erőltetik ennyire a vaníliát, amikor általában a csokit szokták szeretni? Tejberizst is szoktam vásárolni, melyből szintén a csokoládés szokott fogyni, de mégis ugyan annyi gyümölcsöset gyártanak, no a vaníliásról nem is beszélve... Szerintem rengeteg ilyen terméket tudnék még sorolni, ha gondolkoznék. Szóval a kérdés az, hogy miért erőltetik azt a terméket, amit kevéssé fogyasztanak? Ha nem éri meg, akkor adják 20 forinttal drágábban, de ne ráerőltessék az emberre szerintem. :D Úgy is el fogják vinni, ha szeretik. Ja, és viccen kívül is kérdezem. :D

2015. jún. 14. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Én meg mostanában állandóan ezekbe a csokis cuccokba ütközök, pedig utálom őket.

Egyébként a csokit és a vaníliát is baromi sokan szeretik, alig van ismerősöm, aki még a fagyisnál is ne vaníliát kérne, akármekkora is a kínálat. A csoki a második legnépszerűbb.

Ha jégkrémet akarok venni, be kell venni a városba, mert nálunk nem is nagyon lehet olyat kapni, amiben ne lenne vanília, vagy csoki, vagy csoki bevonat rajta, ami szerintem szintén szörnyű. De nem hiszem, hogy erőltetnék, hiszen ha gyümölcsöset hozatnának például, akkor sem kerülne nekik többe, nyilván azért a csoki-vaníliát rendelik a leginkább, mert ezek az ízek fogynak a legjobban.

Egyébként ugyanez van a pudingporokkal: nálunk csak csokit és vaníliát lehet kapni a kisebb boltokban.

2015. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én spec. imádom a vaníliát,főleg a bourbont *-* Attól,hogy te nem szereted még nem lesz keresetlen.Nem véletlen gyártják és árulják.
2015. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eléggé megleptek, mert eddig a többség, akit kérdeztem, nem volt úgy oda a vaníliáért, ha fagyit kért, szinte biztos csokis volt a választás, és a vanília háttérbe szorult. A tejberizsre pedig sosem láttam ellenpéldát (nálunk), hogy a gyümölcsös jobban fogyott volna, mindig résen kellett lennem, ha csokisat akartam. :D
2015. jún. 15. 13:15
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
én úgy vagyok vele, hogy mivel nem kapni keserű csokisat így beérem a gyümissel is :D (ha csak sima vanilia van az is jó :D)
2015. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a gyerekeket kivéve, pont, hogy a vanília kelendőbb :D
2015. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 xinexol válasza:
85%

Amennyire tudom épp a gyümölcsös és vaníliás fagyik a népszerűbbek, nagyon sokan nem annyira szeretik a csokis ízesítésű dolgokat.

Egyébként rosszul méred fel a helyzetet, nem azért van több nem csokis mert nem viszik őket, hanem alapból kevesebb csokist rendelnek sok helyen és az a pár hamar elfogy és utána a nagy mennyiségben rendelt nem csokis marad. Viszont ha ugyanannyit rendelnének, akkor sok esetben a csokis rájuk romlana.

Egyszerübb kevés csokist rendelni ami biztosan elmegy és max van némi hiány, mint rendelni sokat ami rájuk romlik.

2015. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!